صفحه نخست / حکم قصاص در ایالات متحده امریکا

حکم قصاص در ایالات متحده امریکا

مولف ومترجم: علی مومنی

 دانشجوی رشته حقوق

                                                           قصاص در  ایالات متحده امریکا

دانشگاه آزاد دیر 

آخرین اعدام در ایالات متحده امریکا در سال 2015 اتفاق افتاد با این حال،هر ایالت قانون کیفری خاص خود را اعمال می کند و دولت فدرال از لحاظ قانون اساسی درخواست خدمات دولتی در اعمال قانون کیفری فدرال را ممنوع کرده است نه ایالت ازبنجاه ایالت امریکا حکم اعدام را لغو کرده اند. اگر چه 31 ایالت همچنان

مجازات اعدام را حفظ کرده اند  وفقط 7 نفر اعدام را در سال 2014 انجام داده اند.

در زیر به روشهای متداول قصاص در امریکا اشاراتی خواهیم کرد:

حلق آویز کردن

سه ایالت، دلاور، نیوهمشایر و واشنگتن اعدام را به وسیله حلق آویز کردن به عنوان یک روش مجازات مجاز می دانند. دلاور حلق آویز کردن را

برای افرادی قرار داده است  که جرایم قبل از 13 ژوئن 1986  را مرتکب شده اند است، با این حال، هیچ یک از زندانیان محکوم به اعدام برای این روش از ژوئیه 2003 واجد شرایط نبودند..

تزریق کشنده 

تمام 32 ایالت تزریق کشنده راغیرقابل لغو دانسته اند، دولت ایالات متحده و نظام ایالات متحده تزریق مرگبار  را به اجرا در می آورند. مجازات اعدام فدرال نیز ممکن است با روش اعدام مورد استفاده در ایالتی که جرم در آن رخ داده است انجام شود.

از ژانویه سال 2001 تا فوریه 2014، 673 مورد از 683 اعدام با تزریق کشنده انجام گرفت. در سال 2013، 38 مورد از 39 اعدام در ایالات متحده توسط تزریق کشنده انجام شد، بیشتر آنها با استفاده از پنتوباربیتال نسبتا جدید دارو به خودی خود یا همراه با سایر داروها انجام شد. دو بار اعدام در فلوریدا برای اولین بار با هیدروکلراید میدازولام انجام شد.

 

تیراندازی کردن.

اوکلاهاما و یوتا مجاز به اعدام با شلیک به عنوان یک روش جایگزین هستند با این حال، یوتا این گزینه را از سال 2004 دیگر در زندانهای زندان جدید ارائه نمی دهد. افرادی که هنوز در رأی گیری قرار دارند و قبلا آنها را انتخاب کرده اند، همچنان می توانند به اتهام محکومیت اعدام شوند. چهار نفر از هشت نفر که در فوریه 2012 در یوتا به اعدام محکوم شده بودند، به دلیل روش اعدام در حین محکومیت، به مرگ توسط ستیزه جویی انتخاب شدند.

مایکل آر. آرقلهتا درخواست کرد که در اوایل سال 2012 به اتهام قاچاق اعدام شود، علیرغم اینکه قانونی قادر به انجام چنین کاری نیست. او در ابتدا تزریق کشنده را در سال 1989 انتخاب کرد. ایالت یوتا به درخواست او اعتراض نکرد. در آوریل 2012، اعدام های برنامه ریزی شده توسط آرکولهتا لغو شد و در انتظار درخواست دادگاه فدرال بود. آخرین فردی که در سال 1937 رونیا گاردنر در یوتا اعدام شد،

اتاق گاز

آریزونا، میسوری و وایومینگ با استفاده از گاز جایگزین به عنوان یک روش جایگزین مجاز است. وایومینگ به طور خاص این روش را فقط در صورتی فراهم می کند که تزریق کشنده همیشه یافت شود

شوک برقی

آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، کنتاکی، اوکلاهما، کارولینای جنوبی، تنسی و ویرجینیا، مجازات اعدام را با استفاده از برق به عنوان یک روش جایگزین مجاز می دانند. اوکلاهما به علت برق قاچاق مرگ را امکان پذیر می کند، اگر تزریق مرگبار همیشه غیر قانونی است. از ژانویه 2001 تا فوریه 2014، 10 مورد از 683 اعدام توسط برق متوقف شد. آخرین فردی که به وسیله صدمه الکتریکی اعدام شد، رابرت گلیسون در ویرجینیا در تاریخ 16 ژانویه 2013 بود.

 

از سال 2001، 673 اعدام توسط تزریق مرگبار انجام شده است، 10 مورد اعدام توسط برق و یک اعدام توسط تیراندازی انجام شده و اعدام ها توسط اتاق حلق آویز یا گاز انجام نشده است. 

10 دی 1396
بازگشت