صفحه نخست / سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه دیّر آغاز شد

سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه دیّر آغاز شد

حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در آیین آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج) دیّر اظهار داشت: امروزه  متأسفانه بسیاری از علومی که در جامعه ما وجود دارد بجای منبع غنی معارف اهلبیت از جاهای دیگر تغذیه می شود که نیاز است حوزه های علمیه خوراک فکری جدید برگرفته از معارف اهلبیت  را تولید و در اختیار جامعه و دانشمندان  قرار دهند.

وی افزود: لازمه جدی راه طلبگی احتیاج به تقوا دارد و نگاه مردم به عمل و رفتار یک طلبه است.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر عنوان کرد:حوزه های علمیه نسبت به نظام و انقلاب وظیفه سنگینی دارند و باید بگونه ای عمل کنند که شرمنده خون شهدا نشویم.

وی با اشاره به بازگشت پیکر شهید حجت الاسلام مهدی اندرواژ به میهن اسلامی بعد از 31 سال ،گفت:حضور پیکر شهید در این برهه از زمان به ما یادآوری می کند که نباید از آرمان های اسلام و انقلاب کوتاه بیاییم.

خدری ادامه داد:  امروز خون امثال شهید حججی ها حجت را بر ما تمام کرده است و حوزه های علمیه باید در مسیر اهداف انقلاب جهادگونه عمل کنند.

وی  بیان کرد: در حال حاضر 700 نفر طلبه زیر نظر  100 نفر استاد  در 8 مدرسه علمیه در استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر  افزود:خوشبختانه از سال تحصیلی جدید رشته تخصصی کلام اسلامی با حضور نزدیک به 20 طلبه سطح دو در مرکز استان تدریس می شود.

وی اضافه کرد:حوزه های علمیه در راستای توجه به منویات مقام معظم رهبری همچون گذشته انقلابی می ماند و خواهد ماند و در خدمت نظام و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه بندر دیّر نیز اظهار داشت:حوزه های علمیه باید انسان های متخلق به اخلاق و خودساخته تربیت کند .

وی افزود: هدف از نامگذاری مدرسه علمیه بندر دیّر به نام امام مهدی موعود(عج) بواسطه این بود که طلاب این مدرسه در مسیر امام زمان(عج) گام بردارند.

امام جمعه دیّر با بیان اینکه نیاز امروز جامعه روحانیت آگاه و عالم به زمان است،بیان کرد: یک طلبه باید دارای بصیرت دینی  و سیاسی باشد  و حوزه های ما نیز هدایتگر سیاسی و انقلابی جامعه باشند.

وی ادامه داد:افرادی که وارد مدارس علمیه می شوند باید خود را برای فداکاری در راه دین آماده کنند.

حسینی خاطرنشان کرد:روحانیت شیعه در طول تاریح با ایثار جان و قلم خود در مسیر آرمان های اسلام قدم برداشته است.

وی گفت: امسال ششمین سال راه اندازی مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج) دیّر  است که 50 طلبه در ان مشغول به تحصیل هستند.

امام جمعه دیّر تأکید کرد: مدرسه علمیه دیّر باید به جایگاهی برسد که بتواند تأمین کننده ائمه جماعات مساجدو مبلغین در شهر ها و روستاهای شهرستان باشد و در زمینه های دیگر نیز نقش آفرینی کند.

وی با تقدیر از کمک های صورت گرفته به این مدرسه در طول سال های گذشته افزود: امیدواریم این مساعدت ها همچنان ادامه داشته باشد.

 
12 شهریور 1396
بازگشت