صفحه نخست / اكران فيلم حضرت محمد(ص) در بندردير

اكران فيلم حضرت محمد(ص) در بندردير

اين فيلم از ساعت 16 در تالار فرهنگ بندر دير به نمايش در خواهد آمد.

محمد رسول اللهفیلمی است با ژانر تاریخی به کارگردانیمجید مجیدیکه داستان زندگی کودکی محمد (پیامبر اسلام) (سده ۶ (میلادی)) را روایت میکند. این فیلم درسی و سومین دوره جشنواره فیلم فجردر سال ۱۳۹۳ برای اولین بار اکران شد.کران سراسریمحمد رسولاللهاز روز ۵ شهریور ۱۳۹۴ (۲۷ اوت ۲۰۱۵) در ایران و همزمان با افتتاحیهجشنواره فیلم مونترالکانادا آغاز شد.

بناست سهگانهای سینمایی و مستقل از هم تولید شود که به مقاطع مختلف زندگیمحمدبپردازد. در اولین فیلم، قصه ازدوران جاهلیتو شرایط اجتماعی زمان تولد محمد آغاز میشود و در ۱۲ سالگی او به پایان میرسد.

در ساخت این مجموعه همچون سایر فیلمهای تاریخی سالهای اخیر ایران نظیرملک سلیماناز عوامل خارجی و در سطح سینمای روز جهان استفاده شده است.فیلمبرداریاین اثر بر عهدهویتوریو استورارووموسیقی متنآن ساختهٔای. آر. رحماناست که هر دو از هنرمندان برندهجایزه اسکاربه شمار میآیند.[نیازمند منبع]

این فیلم درشهرک سینمایی پیامبر اعظمکه در ۵۵ کیلومتری شهرقمقرار دارد، ساخته شدهاست. در این شهرک، ماکت شهرهایمکهومدینهبا مشخصات ۱۴۰۰ سال قبل، در مقیاس یک به یک (مختصات واقعی) طراحی و ساخته شدهاست و قرار است پس از پایان فیلمبرداری، از این دکور تحت عنوان شهرک سینمایی پیامبر اعظم برای دیگر پروژههای سینمایی دربارهٔ تاریخ اسلام استفاده شود.

این فیلم پرهزینهترین فیلم تاریخ سینمای ایران محسوب میگردد.بخشهایی از این فیلم (مربوط به واقعه جنگ اصحاب فیل ) در کشور آفریقای جنوبی فیلمبرداری شده است.

فیلم محمد در تهران در ۴۰ سالن سینما به نمایش در آمد و با فروش ۱۷۰ میلیونی روز اول اکران خود در سینماهای تهران بالاترین میزان فروش برای افتتاحیه یک فیلم سینمایی در ایران را رقم زد.این فیلم پیش از تولد پیامبر اسلام (تا ۱۲سالگی) او را در بر میگیرد و البته بخشهای قبل از ۵۰ سالگی محمد نیز بهصورت فلاشبک نشان داده میشود.

فیلم «محمّد رسول الله» پیش از اکران عمومی و حتی پس از اکران با استقبال برخی کشورهای عربی و مخالفت برخی دیگر مواجه شده است. مجید مجیدی کارگردان این فیلم در پاسخ به برخی مخالفین اعلام کرده که در نگارش فیلمنامه از روایتها و منابع مورد تأیید مسلمانان و نه تنها شیعیان بهره برده است.[۱۵]مجیدی در زمینه ساخت این فیلم گفت: باعث افتخار است که هشت سال از عمرم را صرف پروژه ای با نام مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام کرده ام.

فیلم محمد رسول الله (ص) به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره اسکار سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام شد.

10 آبان 1394
بازگشت