صفحه نخست / عربده کشی هالیوودنشینان صهیونیست+تصاویر

عربده کشی هالیوودنشینان صهیونیست+تصاویر

نگاهی کوتاه بر قسمت دوم فیلم ضدایرانی 300:
باز هم عربده کشی اسپارت های غربی و سربازان سلحشور و مردمان متمدنشان و باز هم هیولاهایی با سر و صورت های پوشیده و نقابدار و عمامه به سرهای دست و پا چلفتی و خونریز. سکانسی دیگر از پازل ایران هراسی هالیوودنشینان صهیونیست، روزی با ارباب حلقه ها و سنگسار ثریا میم و اکنون قسمت دوم فیلم(بخوانید بازی کامپیوتری)300 .این جمله رو بارها و بارها گفتم که اگر پول و امکانات زاک اسنایدر رو داشتم و قرار بود فیلمی درمورد آمریکایی ها بسازم هیچوقت این گونه که آنها ایران و ایرانی را در فیلم 300 به تصویر کشیده اند نمی ساختم. سال2007 بود که کمپانی برادران واریز در بحبوحه ی مذاکرات پرونده هسته ای ایران که بحث داغ آن روزها بود(هنوزهم هست)فیلمی ضد ایرانی و مهدویت بروی پرده سینما برد.فیلمی که با هزینه 60میلیون دلاری براساس کتاب کمیک استریپ فرانک میلر در نهایت چیزی بیش از 250 میلیون دلاری را به مدد حاشیه سازی ها و تبلیغات سرسام آور رسانه ها و کنجکاوی مردم عاید سازندگانش کرد. فیلمی که در وحشی ،غارتگری و هیولا صفت نشان دادن ایرانیان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و ازاین جهت هم لوگوی فیلم را شبیه به کلمه ی zoo (باغ وحش) ترسیم کرده اند. قصد پرداختن به تمام حواشی و جزییات فیلم قبلی را ندارم،انگیزه اصلی نگارنده ساخت و آماده نمایش بودن قسمت دوم این فیلم بنام 300: رستاخیز یک امپراطوری ،با نگاهی به تریلر قسمت جدید که در فضای اینترنت قابل مشاهده است می باشد.

ظهوریک امپراتوری:
300،بدون دخترم هرگز،آرگو،اسکندر،کشتی گیر،ترانسفورمرز3،ارباب حلقه ها،دیکتاتور،خانه ایی از شن ومه،سنگسار ثریا،پرسپولیس،نبرد تایتان ها و کنون بربر(فیلم های تولید داخل را که کاری جز سیاه نمایی ندارند هم به این لیست اضافه نمایید)تنها بخشی از تولیدات سینمایی دستگاه عظیم رسانه ای غرب در سال های اخیر است که یا با محوریت تخریب ایران اسلامی ساخته شده و یا ردی از کینه ی هالیوودی صهیونیست های آمریکایی در مورد تحریف و جعل فرهنگ،تمدن،موعود گرایی و مردم ایران در آن دیده می شود .این نوشته ی به بهانه ی ساخت و آماده نمایش بودن قسمت دوم فیلم ضد ایرانی 300 به رشته ی تحریر درآمده و نگاهی کوتاه به تریلر(تیزر) این فیلم که چند وقتی است منتشر شده و هنوز خود فیلم بر روی پرده سینما نرفته است.البته طبق برنامه قبلی عوامل سازنده قرار بود 2 آگوست 2013اکران شود که بنا به دلایلی هم اسم فیلم وهم زمان اکران آن (مارس 2014) تغییر کرده است.(بعد از شروع بکار دولت جدید در ایران).
قسمت اول فیلم 300 که به نبرد میان ایران و یونان باستان در تنگه ی ترموپیل می پرداخت را زاک اسنایدر کارگردانی نمود.فضای فیلم اول به گونه ایی بود که گویی 300 نفراز غربی های دوستدار بشریت با تعداد بیشماری هیولا و خون آشام که از جنگ چیزی نمی دانند به نبرد می پردازند. در فیلم جدید هم سپاهیان دشمن (ایران)به گونه ایی مشابه فیلم اول به تصویر کشیده شده اند حداقل آنگونه که ازتریلرچند دقیقه ای فیلم قابل مشاهده است.
سیاست هالیوود و هالیوودنشینان در این چند دهه نشان داده که بیهوده بروی سوژه های خود در عرضه ی فیلم سازی سرمایه گذاری نمی کنند. دیرزمانی شوروی سابق و آلمان نازی و اکنون ایران اسلامی که این خود نشان از قدرت و نفوذ ایران در کشورهای منطقه دارد چرا که آخرین راهکار جنگ نرم تمسخر و تحقیر و توهین بوده و خواهد بود.

زاک اسنایدر مزد نوکری اش را گرفت:
اسنایدر کارگردان قسمت اول فیلم 300وقتی این فیلم را می ساخت شاید خودش هم باور نمی کرد چنین پاداش بزرگی درانتظارش باشد،انتخاب اسنایدر در مقام کارگردان برای فیلم جدید سوپرمن (مردفولادی) آنهم با وجود مشاور بزرگی همانند کریستوفر نولان اعجوبه و هانس زایمر آهنگساز مشهور همه و همه نوید بزرگی چنین پروژه عظیمی را میدهد،گرچه اسنایدر و همسرش در قسمت دوم 300 تهیه کنندگی فیلم را برعهده دارند.هرچه هست نوکری سرمایه داران صهیونیست کردن انتخاب اسنایدر بعنوان کارگردان را در پی داشت.انتخاب کارگردان اغلب پروژه های هالیوودی با وسواسی خاص و داشتن روابط ویژه انجام می پذیرد.بسیاری از کارگردانان مشهور بعلت قدم برداشتن بر خلاف میل صهیونیست منزوی می شوند همانند استیون اسپیلبرگ یهودی بخاطر کارگردانی و ساخت فیلم مونیخ از دریافت جایزه اسکار محروم میشود و فیلم آرگو که برخلاف انتظارها اسکار را ازآن خود کرد.

کوتاه در مرود تریلر پخش شده ی ادامه فیلم جدید300 :
این تیزر با نمایش سکانس های انتهایی قسمت اول با مرگ فرمانده لئونیداس و سربازان تحت امرش بدست لشکر خشایار شاه شروع میشود و خشایار شاه با زدن گردن لئونیداس خشم وکینه ی خود را به نمایش می گذارد. فیلم بدون اشاره به علت جنگ فقط خانه های سوخته و کودکان گریان یونانی، اسپارت های متمدن و دلاور و درمقابل سپاهیان کریح المنظر،نماها ،کاخ وکشتی های تاریک و سیاه به اصطلاح خشایار شاه را نشان میدهد که مثل مور و ملخ توسط اسپارت ها تارومار می شوند و از جنگ چیزی جز بدست داشتن شمشیر و سر وصدا هیاهو نمیدانند. شالهای سپاهیان برخلاف قسمت که به رنگ قرمز بود به رنگ آبی تغییر یافته که براساس بعضی عقیده ها از رنگ های اساسی در سینمای استراتژیک می باشد (مثل رنگ قرص های آبی و قرمز درفیلم ماتریکس و پسر جهنمی که دو موجود آبی و قرمز).
در سایت رسمی فیلم شخصیت های اصلی فیلم را آرتمیس دریادار زن سپاه خشایار و دمیستوکلس فرمانده سپاه یونان معرفی نموده است.


 
تمرکز قسمت دوم بر کاراکتر رودريگو سانتورو” يعني خشايار” قرار داده است. رودريگو سانتورو” در مصاحبه اي گفته است: در اين قسمت هم نبردهايي مانند نبردهاي قسمت اول خواهيد ديد ، اما اينبار با چشم اندازي متفاوت”.اين فيلم نبرد بين ايران و يونان در زمان خشايار شاه فرزند داريوش بزرگ و اتوسا (دختر کوروش بزرگ) را به تصوير می کشد.
اين فيلم در ابتدا قرار بود با عنوان 300: نبرد درمنه با نبرد ارتميس (آرتميس: ملکه هاليکارناس در کاريا و يکي از فرماندهان زن ناو دريايي حکومت خشايار شاه مي باشد) اکران شود اما بعد نام آن به 300: ظهور يک امپراطوري” تغيير کرد.
قسمت دوم فيلم توسط نوام مورو” کارگردان صهيونيستي فيلم انسانهاي هوشمند” که سابقه ای در ساخت فیلم های این چنینی ندارد جای اسنایدر را درمقام کارگردانی را گرفته و اسنایدر و همسرش تهیه کنندگی اثر را برعهده دارند.سخن پایانی:
بازهم فیلمی در راستای ایران هراسی و جعل تاریخ ،براستی که با قدرت نرم(رسانه ها)می توان کشور و ملتی را محور شیطانی قرار داد و با ژست حق بجانب رژیم شیطانی و باطل خود را به مردم جهان دموکراسی واقعی قلمداد کرد.
غرب صهیونیست و هالیوودش آنگاه که رو به ضعف و انزوا پیش میروند حمله ی رسانه ای گسترده خود را علیه ملت های هدف در دستور کار قرار میدهند.ناگفته پیداست در قسمت جدید این فیلم هم باید شاهد توهین ها و تمسخرها و هجمه های همراه با عقده ی سردمداران مستکبر رسانه ای زرسالاران صهیونیست باشیم.گرچه در داخل هم کاری جز محکوم کردن و بیانه دادن نمیتوان کرد وقتی هزینه ی تمام تولیدات سینمایی چند ساله ی کشور حتی نیمی از بودجه ی ساخت یک فیلم معمولی هالیوودی هم نمی شود.(نگارنده منکر قدم های مثبت تولیدات سینمایی چند ساله اخیر نیست و نبود بودجه را یکی از عوامل دخیل در این امر می داند).

آیا جز این است که استقامت و پافشاری بر سر موازین حقه و عدم شکست ایران در عرصه ی بین المللی و رویارویی مستقیم،آمریکایی ها را به شکست دادن ایران در فیلم ها و سریال هایشان کشانده است. گر چه ایران اسلامی راه پرافتخار خود را با اقتدار (هر چند با فرازها و فرود ها)پیش خواهد برد و منتظر دهن کجی،به به و چه چه و اجازه مستکبران و اختاپوس رسانه ای آنها نخواهد ماند.
به فرموده ی شهید دکتربهشتی:آمریکا از ما عصبانی باش و با این عصبانیت بمیر.


نویسنده : یوسف شعرانی

16 مرداد 1392
بازگشت