صفحه نخست / پایش 40 درصد جمعیت شهرستان دیر در طرح ارتقای سلامت ایرانیان

پایش 40 درصد جمعیت شهرستان دیر در طرح ارتقای سلامت ایرانیان

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در طرح ملی سلامت ایرانیان در شهرستان دیر 21 هزار و 393 نفر در شهرستان دیر غربالگری می شوند که معادل 40 درصد جمعیت این شهرستان است .
حسن فخرایی در حاشیه اجرای طرح ملی سلامت ایرانیان در بندر دیر گفت : هدف از این طرح اطلاع یابی از وضعیت عوامل موثر در بروز بیماری های قلبی- عروقی از جمله پرفشاری خون، اضافه وزن و چاقی در کشور است
وی افزود : در این طرح فشارخون و تناسب قد و وزن همه ایرانیان متولد ۱۳۶۲ و قبل از آن به صورت رایگان پایش و برای آنها شناسنامه سلامت تشکیل می شود.
وی گفت : همه افراد 30 سال و بالاتر برای کنترل سلامت خود باید در بازه زمانی تعیین شده (14 تا 24 اردیبهشت) به مراکز پایش سلامت مراجعه کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به مراکز پایش سلامت ایجاد شده در این شهرستان اشاره کرد و گفت : 18 پایگاه ثابت و 9 پایگاه سیار در سطح شهرستان دیر ایجاد شده است که پایگاه‎های ثابت در ساعات اداری و پایگاههای سیار در ساعات غیراداری پذیرای مراجعه کنندگان خواهند بود .
وی با بیان اینکه 40 درصد جمعیت شهرستان دیر بالای 30 سال سن دارند ، عنوان کرد : در طرح ملی سلامت ایرانیان 21 هزار و 393 نفر از جمعیت شهرستان دیر زیرپوشش طرح بوده و خدمات سنجش فشارخون ، وزن و قد دریافت می کنند .
فخرایی با بیان اینکه در این طرح اطلاعات مربوط به 2 عامل خطر بیماری های قلبی عروقی(فشارخون و چاقی) برحسب جنس و گروه سنی بررسی می شود ، تصریح کرد : افراد مشکوک به فشارخون و چاقی شناسایی شده در این طرح در صورت نیاز به پزشک ارجاع داده می شوند .
وی یادآور شد : اجرای این طرح به صورت رایگان بوده و با اندازه گیری فشارخون ، وزن و قد برای افراد 30 سال به بالا شناسنامه سلامت تشکیل میشود .
15 اردیبهشت 1392
بازگشت