ساخت مستند در بندر دیّر توسط گروه مستندساز بین المللی
رضا فرهمند مستندساز توانای کشورمان به همراه یک گروه مستندساز بین المللی بمظنور ساخت مستندی در بندر دیّر حضوریافتند./فرهمند که سابقه ساخت و دریافت جوایز متعددی از جشنواره ه های متعددی از جمله جشنواره فجر و سینما حقیقت در کارنامه خود دارد ساخت مستندی در ژانر اجتماعی در بندر دیّر را دنبال می کردند.
آلایندگی صنایع پارس جنوبی و معافیت برخی شرکتها از پرداخت عوارض
آلودگی و آلایندگی از جمله مهمترین معضلاتی است که طی یک دهه اخیر با سرعت زیادی در حال فراگیر شدن در منطقه جنوب استان بوشهر و به خصوص شهرستان های کنگان، عسلویه، جم و دیر است./با این وجود چرا شرکت ها و فازهای دولتی زیر مجموعه پارس جنوبی از پرداخت عوارض آلایندگی که به نوعی حق طبیعی، قانونی و مسلم منطقه است، معاف می شود؟/برای احقاق این حق طبیعی منطقه نیاز به همت و عزمی جدی از جانب فرمانداران، استاندار، نمایندگان مردم دارد تا این مهم هرچه سریع تر برای جنوب استان و حتی برای تمامی مناطق مشابه در سطح کشور محقق شود.
پیام تجلیل سعید مرادی از حضور مردم در انتخابات شورا و ریاست جمهوری
سعید مرادی منتخب مردم شهر دیّر و عضو شورای اسلامی دوره چهارم این شهر در پیامی از حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا تقدیر و تشکر کرد/امید که در وهله اول، دولت منتخب مردم ایران و در مرتبه بعد منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستاها با برنامه ریزی شایسته در مسیر حل و رفع مشکلات مردم قدم برداشته و برای ادای این دین عظیمی که بواسطه رای اعتماد مردم به گردنمان نهاده شده شانه هایمان را مهیای بار مشکلات مردم سازیم.
نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر بردستان
فرمانداری شهرستان دیّر در اطلاعیه ای اسامی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر بردستان را منتشر کرد/ بر اساس اطلاعیه فرمانداری شهرستان دیّر در این دوره از رقابت های انتخابات شورای اسلامی شهر بردستان 14 نفر برای تصاحب 5 کرسی شورای این شهر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
پایش 40 درصد جمعیت شهرستان دیر در طرح ارتقای سلامت ایرانیان
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در طرح ملی سلامت ایرانیان در شهرستان دیر 21 هزار و 393 نفر در شهرستان دیر غربالگری می شوند که معادل 40 درصد جمعیت این شهرستان است . /حسن فخرایی در حاشیه اجرای طرح ملی سلامت ایرانیان در بندر دیر گفت : هدف از این طرح اطلاع یابی از وضعیت عوامل موثر در بروز بیماری های قلبی- عروقی از جمله پرفشاری خون، اضافه وزن و چاقی در کشور است
امام جمعه دیّر: از استاندار بوشهر گله مندم

امام جمعه بندردیّر در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر در جمع باشکوه مردم در مسجد جامع با اشاره به برخی مشکلات شهرستان دیّر گفت: از استاندار بوشهر گله مندم که 5 ماه از حضورشان در استان می گذرد و تاکنون جهت پیگیری و رفع مشکلات در این شهرستان حضور پیدا نکرده است/امام جمعه دیّر با اشاره به مبلمان شهری بندردیّر گفت: کوچه های خاکی زیبنده بزرگترین بندرصیادی کشور نیست/حجت الاسلام والمسلمین حسینی با انتقاد از برخی برنامه های افراط گرایانه ویژه نوروز گفت: مردم این روزها درگیر مشکلات اقتصادی هستند و دادن مدال و اهداء 150 سکه به شخصی خاص از سوی مسئولین جایز نیست.

فردا،معارفه معاون جدید فرمانداری دیّر
مراسم معارفه مهندس حیدر منصوری معاون امور برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری دیّر فردا با حضور شنبدی معاون سیاسی و امنیتی و کشاورزی مدیر کل سیاسی استانداری بوشهر در فرمانداری دیّر برگزار خواهد شد / منصوری رییس مسکن و شهرسازی دیّر و کارمند فرمانداری جم در کارنامه خود دارد .
جشنواره تئاتر سيمرغ در حوزه جنوب استان برگزار مي شود
جشنواره تئاتر سيمرغ با حضور گروههاي نمايشي شهرستانهاي دير،كنگان و جم به ميزباني شهرستان دير نيمه دوم آبان ماه برگزار مي شود.رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ديردر گفتگويي با ديرنيوز با اعلام اين خبر افزود: اين جشنواره با هدف ايجاد فضاي مناسب جهت رشد وكشف استعدادهاي جوان و خلاق جنوب استان در رشته هنري نمايش و اعتلاي فرهنگ هنر نمايش و در موضوعات مختلف(آزاد)برگزار خواهدشد.
تجليل از كارمند نمونه خدا در بهشت(مرحوم دراهکی به روایت تصویر)
جاده ساحلي يا همان جاده معروف به مرگ بارها و بارها كام ديريها را تلخ كرده، جوانان زيادي را بلعيده،مران بزرگي را .. روزي مرحوم محمدمجتبايي از پاسداران سپاه و روزي ديگر سرداري ديگر از سپاه... و جاده اي كه هميشه خلوت بود و خلوت ...جاده مرگ اينبار مردي ديگر از تبارمردان را از مردم گرفت...جلسات وقت و بي وقت و خارج از وقت و فرمانداري كه خودش هم راننده بود و هم باديگارد و هم فرماندار....(گزارش تصويري وداع با فرماندار نمونه خدا)
رهبر معظم انقلاب: رفع نیازهای مردم عسلویه و نخل تقی ، جزو جهاد اقتصادی ست.
سایت خبری بندر دیّر (دیّرنیوز) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری (متن کامل سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در عسلویه)/در همين منطقهى عسلويه - در اين دو تا مركز مهم بشرى و انسانى عسلويه و نخل تقى - مردم نيازهائى دارند. كمك به رفع اين نيازها، جزو جهاد اقتصادى است؛ جزو كار بزرگ است. امروز ما با مديران و مسئولان بخشهاى مختلف، در زمينهى محيط زيست، هواى آلوده، مشكلات گوناگون، دربارهى اين مردم، همين طور گفتگوهائى داشتيم. انشاءاللَّه بايد اين مسائل را دنبال كنند. بايد مشكلات مردم حل شود. اينها همه اجزائى است از مجموعهى يك جهاد عظيم و همهجانبهى اقتصادى. با همكارى، همدلى، احساس برادرى، احساس عمل للَّه و كار براى خدا، اين ملت ميتواند جايگاه شايستهى خود را پيدا كند.
آیت الله حسینی بوشهری : انتخابات خبرگان سرفصلی باشد برای همه

نماينده بوشهر در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به انتخاباتهیئترئیس مجلس خبرگان گفت :اميدواريم انتخابات مجلس خبرگان سرفصلي براي همه آحاد جامعه باشد چرا كه حركت و موضعي كه جناب آقاي هاشمي رفسنجاني از خود نشان دادند و فرمودند چون جناب آقاي مهدوي كني كانديداي رياست هستند پس من كانديدا نخواهم شد، بسيار دورانديشانه بود و اين اقدام تاثير مستقيم در فضاي خبرگان ايجاد كرد و تعبير آيتالله مهدوي كني پس از انتخاب به عنوان رياست خبرگان نيز نشاندهنده كرامت اخلاقي در هر دو سوي موضوع بود.

یادداشتی بر مقاله ((از فارس ستیزی تا خوزستان ستیزی))

سایت خبری بندر دیّر(دیّرنیوز) /پس از درج مقاله ی (( از فارس ستیزی تا خوزستان ستیزی )) که به نقل از سایت خبری بیست (بیستان) در سایت خبری بندر دیّر (دیّرنیوز) درج شده بود اظهار نظرهای متعددی در این خصوص بعمل آمد و از آنجایی که قضیه درگیریهای فارسی ها با استان بوشهر و بحث های متعددی که در گذشته بین استان فارس و بوشهر رخ داده هیچگونه سنخیتی با اتفاقاتی که اینروزها در حوزه نفت و گاز و انرژِی رخ می دهد ندارد . قضیه نفوذ و حضور فارسی ها در عسلویه استفاده از موقیعت استراتژیک آن و بهره مندی از مواهب خدادادی موجود در استان بوشهر به هرقیمتی بود در حالی که درگیری اینروزهای تعداد معدود و قلیلی از سایت های خبری استان با مدیران خوزستانی بیشتر جنبه شخصی و خصومتهای متفرقه ی دیگر دارد که هیچ گونه جای نگرانی و ابهام بوجود نمی آورد.

جناب تری جونز ، گاز فندکت از شرم الشیخ می رسد...

سایت خبری بندر دیر (دیرنیوز ) حمید شعرانی /برجهای دوقلو برایت گریستند /جناب تری جونز/راستی آتش گرفتی؟/متاسفم برای آتش نشانی نیویورک و فلوریدا /که نتوانستند خاموش کنند تو را /در حالی که خیابانهای پاکستان آب برده بود!!/چشمهایت را بستی و /با فندکی که گازش/از شرم الشیخ تامین می شود ، در نشست صلح سازش /جایی که دوستان اسرائیلی ات/ بشکن می زنند و بندری می رقصند /آتش زدی وجود بی جودت را / جناب تری جونز!

گفتگو با هنرمند دیری و گزارش تصویری نمایشگاه نقاشی
از خصوصیات بارز هنرمندان دیری می توان به پشتکار، ذوق بالای هنری و خلاقیت ذاتی آنها اشاره داشت ، هنرمندان این سرزمین در همه ی رشته های هنری حرفهای بسیاری برای گفتن دارند ، چه آنها که دستی به قلم دارند و شعر می سرایند و داستان می گویند و چه آنهایی که نقش آفرین صحنه های نمایش اند و چه هنرمندانی که خطاطی می کنند و خوش می نویسند ، هنرمندان دیری بعضاً بدون هیچگونه پشتوانه مالی و کمک های آنچنانی سازمانها و نهادها چنان خوش می درخشند در عرصه ی هنر که زبانزد می شوند ، یکی از این هنرمندان خلاق دیری طاهره غلامی هنرمندی است که فارغ التحصیل رشته ی نقاشی است و این روزها نمایشگاهی از آثار خود را در بندر دیر برپا کرده است و مورد توجه و استقبال نیز قرار گرفته است.(گفتگوی دیرنیوز با این هنرمندتوانا +گزارش تصویری )
مصاحبه با ابراهیم مومنی هنرمند پرتره

مصاحبه اختصاصي سايت دير نيوز با استاد پرتره استان آقاي ابراهيم مومني به بهانه افتتاحيه نمايشگاه طراحي در گالري مجتمع فرهنگي هنري نفت ديّر :


دیرنیوز- روز جمعه گذشته شاهد افتتاحيه نمايشگاه انفرادي طراحي شما بوديم استقبال چطور بود؟

ابراهیم مومنی: در روز اول نمايشگاه شاهد گردهمايي خوبي از طرف هنرمندان هنرهاي تجسمي و شاعران محترم بوديم اتفاق جالبي حضور آقاي دارايي مسئول انجمن هنرهاي تجسمي و ديدار آقاي امرالله اسماعيلي در نمايشگاه طراحي ام بود . تقريباً تمامي هنرمندان نقاش و طراح حضور داشتند و از همه آنها تشكر مي كنم .

تصویری