چهار خبر از فرهنگ و هنر شهرستان دیر
چهار خبر از فرهنگ و هنر شهرستان دیر
قاسم بحرانی هنرمند بردخونی از شهرستان دیّر در نخستین جشنواره شعر مهستان توانست جایزه ویژه جشنواره را از آن خود کند./محمد خیراندیش هنرمند دیّری توانست در بخش نستعلیق مقام دوم جشنواره خوشنویسی استان کسب کند/همزمان با فصل تابستان کلاس های خوشنویسی از سوی انجمن خوشنویسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر در مجتمع فرهنگی هنری دیّر آغاز بکار کرد./همزمان با شروع کلاسهای اوقات فراغت کارگاه تئاتر در مجتمع فرهنگی هنری دیّر آغاز بکار کرد.
تاریخ انتشار: 15 تیر 1389
کدخبر : 566
موضوع : خبر
بازنشر

1)قاسم بحرانی هنرمند بردخونی از شهرستان دیّر در نخستین جشنواره شعر مهستان توانست جایزه ویژه جشنواره را از آن خود کند. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر در نخستین جشنواره شعر مهستان که 10 تیرماه در شهرستان دیلم و با حضور شاعران استانهای خوزستان ، کهکیلویه و بویراحمدو بوشهر برگزار شدهیأت داوران جایزه ویژه خود را به قاسم بحرانی از بردخون اهداء نمودند.

2 )در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی خوشنویسی خلیج فارس که با حضور نصرالله شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و تنی چند از مسئولین استان حضور داشتند محمد خیراندیش هنرمند دیّری توانست در بخش نستعلیق مقام دوم جشنواره را از آن خود کند . به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر این هنرمند توانی شهرستان همچنین توانست در بخش شکسته مقام سوم بدست آورد.این هنرمند برجسته شهرستان قبل از این نیز توانسته بود در جشنواره های استانی و کشوری مقام های ارزنده ای بدست آورد.

3 ) همزمان با فصل تابستان کلاس های خوشنویسی از سوی انجمن خوشنویسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر در مجتمع فرهنگی هنری دیّر آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر تعداد 30 نفر از هنرآموزان رشته خوشنویسی در این کلاسها حضور دارند . که امسال نسبت به سال گذشته استقبال چشمگیری داشته است . ابوالحسن ابراهیمی سرپرست انجمن خوشنویسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر گفت: هدف از برگزاری این کلاسها آشنایی هنرآموزان با خطوط تحریری ، نستعلیق و.. و آماده سازی هنرآموزان جهت شرکت در آزمون های خوشنویسی است که از طرف انجمن خوشنویسان کشور برگزار می شود.

لازم به ذکر است که کلاسهای خوشنویسی بعد از پایان فصل تابستان نیز به صورت ترمی در مجتمع فرهنگی هنری دیّر برگزار می شود.

4) همزمان با شروع کلاسهای اوقات فراغت کارگاه تئاتر در مجتمع فرهنگی هنری دیّر آغاز بکار کرد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر این کارگاه از سوی موسسه هنرهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر برگزار می شود که تعداد 20 نفر از هنرآموزان در آن شرکت می کنند . قحطبه فخرایی مسئول موسسه هنرهای نمایشی شهرستان دیّر گفت: هدف از برگزاری کارگاه تئاتر آموزش و پیشرفت هنرمندان تئاتر در قالب عملی بازیگری می باشد. وی اظهار امیدواری کرد این کارگاه بتواند در رشد و بالندگی و پرورش استعدادهای هنری هنرمندان تئاتر شهرستان موثر باشد.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری