تجلیل از  خانواده ًهاي اهدا کننده عضو ديّري
تجلیل از خانواده ًهاي اهدا کننده عضو ديّري

در آیینی به مناسبت چهلمین سال اقامه نمازجمعه در کشور، از سوی ستاد نمازجمعه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از دو خانواده اهدا کننده عضو تجلیل شد.

تاریخ انتشار: 28 تیر 1398
کدخبر : 4047
موضوع : اخبار دیّر نیوز / خبر / اسلاید خبری
بازنشر

به گزارش پايگاه خبري بندر ديّر(ديّرنيوز)/  احمد آخوندی در آیین تجلیل از دو خانواده اهداکننده عضو با تقدیر از حس نوع‌دوستی و اقدام ایثارگرانه خانواده‌های اهدا کننده عضو اظهار داشت: با نهادینه شدن فرهنگ اهدای عضو و پیشرفت‌های پزشکی روز به روز امید به زندگی در میان بیماران نیازمند در کشور بیشتر می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر ترویج فرهنگ اهدا عضو در جامعه اظهار داشت: ترویج فرهنگ اهدا عضو نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادها است.

وی افزود: اهدای عضو نشانه ایمان ، حس نوع‌دوستی و درایت جامعه و خانواده‌های اهدا کننده عضو است که امید به زندگی در میان بیماران نیازمند را بیشتر کرده است.

آخوندی ادامه داد: با توجه به افزایش بیماری‌های غیرواگیر و از کار افتادن برخی اعضای بدن، تقاضا برای پیوند عضو در دنیا و کشورمان روز به روز افزایش یافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: اهدا عضو در این شهرستان به‌ تدریج در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است و تاکنون دو مورد اهدا عضو در شهرستان دیر داشته‌ایم.

آخوندی یادآور شد: اول فروردین ماه سال 97 خانواده ایثارگر « محمود حمادی‌پور 41 ساله» که دچار مرگ مغزی شده بود سه عضو بدن وی شامل قلب برای استفاده دریچه‌ها، کبد و یک کلیه به بیماران نیازمند اهدا کردند.

وی اضافه کرد: خرداد ماه امسال نیز پس از اعلام مرگ مغزی فاطمه میدری دانش‌آموز ۱۲ ساله دیری توسط پزشکان معالج و تأیید مرگ مغزی وی توسط تیم تأییدکننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی استان فارس ، با رضایت پدر و مادر ایثارگر و نوع‌دوست این عزیز سفر کرده ، کلیه‌ها، روده‌ها، کبد، پوست و قرنیه‌هایش به بیماران نیازمند اهداء شد.

به گزارش فارس، به مناسبت چهلمین سال اقامه نمازجمعه بعد از انقلاب، آیین تقدیر از دو خانواده احیاگر زندگی از سوی ستاد نمازجمعه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در مصلای شهدای محراب برگزار شد.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری