22ماه در بودن در کنار مردم دیّر برایم لذت بخش است
22ماه در بودن در کنار مردم دیّر برایم لذت بخش است

شهردار بندردیّر در آخرین روز کاری خود با صدور پیامی به ارائه گزارش عملکرد خود پرداخت/ اول شهريور ماه بعد از ٢٢ ماه و سپري نمودن روزهاي خوب و خاطره انگيز ، ماموريت اينجانب در شهر نجيب شما به پايان رسيد

تاریخ انتشار: 1 شهریور 1396
کدخبر : 4036
موضوع : خبر / اسلاید خبری
بازنشر
به نام خدا
سلام و درودي به ادب ومهر خدمت شهروندان عزيز ديري
اول شهريور ماه بعد از ٢٢ ماه و سپري نمودن روزهاي خوب و خاطره انگيز ، ماموريت اينجانب در شهر نجيب شما به پايان رسيد ،برخود لازم ديدم به پاس همه همكاري ها و سعه صدر شما تشكر وقدر داني و طلب حلاليت نمايم .
من اوايل ابان ١٣٩٤ كارم را درشهر شما بعنوان شهردار شروع نمودم و در اين ٢٢ ماه انديشه اي غير از عمران وابادي و توسعه خدمات شهري نداشتم .
بر خود لازم می دانم در پايان كار، خلاصه اي از روند امور را خدمت مردم شريف بصورت فشرده گزارش نمايم :
 ١-،نوسازي و الكترونيك كردن خدمات شهري با نصب نرم افزارهاي مرتبط و پرهيز از كار دستي ،ساختار سازي و شفاف نمودن عملكرد واحد هاي مختلف شهرداري و همزمان بهبود فضاي اداري و محوطه سازي شهرداري عليرغم تنگناهاي مالي که در ماههاي اغازين در دستور كارقرار گرفت .

:٢ - بهبود عبور و مرور و اصلاحات هندسي ،اصلاح كوچه و معابر شهر، ساحل سازي ، احداث خیابان های جدید و ساماندهي بازار ماهي، ميوه و تره بار ، ...طی ماههای بعد در دستور كار قرار گرفت و در بخش اقدامات مؤثر و مفيدي انجام شد كه تكميل رينگ دور شهر ( بلوار معلم از يكسو وتكميل بلوار خليج فارس در ساحل ) در يكسال اول خدمت ميسر گشت .
:٣ - همزمان طراحي پارك ساحلي ، ميدان ورودي غربي ، چهارراههاي خيابان مركزي شهر و پارك كوهستان انجام شد .

٤-در اختيار گرفتن سوله شيلات به منظور احداث بازار روز شهرداري اقدام ديگري بود كه شهر را تا سالها از اين حيث بي نياز مي سازد .

:٥ - نوسازي و بازسازي اتش نشاني نيز در يكسال اول خدمت انجام شد . خريد ماشين الات جديد ، افزايش پرسنل اتش نشاني ، خريد تجهيزات جديد وبه روز ، تملك أراضي و پيش بيني اعتبار براي ايستگاه دوم و نیز تبديل واحد اتش نشاني به سازمان اتش نشاني ... از ان جمله بود .

::٦ -در اين مدت ٢٢ ماه سعي نموديم مشكلات اساسي و پايه اي شهر را شناسايي و حل نماييم . متاسفانه حجم كارهاي زمين مانده در شهر اینقدر زياد است كه اراده اي قوي و عزمي جزم بدور از حاشيه ها نياز است تا بر انها فايق آید .
كوچه هاي خاكي شهر بعنوان مهمترين معضل شهر ، هميشه برايم ازار دهنده بود و احساس درد و شرمندگي كه در هر تفاضاي شهروندي بسويم مي امد ، زجر آور بود . لذا بسيار سعي نموديم در مدت زمان كوتاهي اين حجم عقب ماندگي را جبران نماييم پس كارگاههاي متعددي از توليد سنگ جدول ، را هم در شهرستان و هم خارج ازشهرستان بكار گرفتيم و همزمان در نقاط مختلف شهر ، ساماندهي معابر را دنبال نموديم .
منابع محدود مالي و صرفه جويي در هزينه ها، همزمان ساماندهي درامدهاي شهرداري وبكار گيري پرسنل زحمتكش باعث شد اين حجم كار با قيمتي بسيار ارزان دنبال شود و ما قادر شويم محدوده كارگاههايمان را در تعداد بيشتري از معابر گسترش دهيم .
هدف ما برگزاري جشن "پايان كوچه هاي خاكي شهر " در يكسال اينده بود كه اميدوارم اين مهم با جديت دنبال گردد .

7 - از جمله معضلات مهم شهر كه بايد با همكاري شما مردم شريف جبران گردد ، پايان دادن به ساخت وسازها به شيوه هاي گذشته و روي آوردن به شيوه هاي جديد و رعايت الزامات عمومي ساختمان سازي و مقررات ملي ساختمان است. رعايت اين موارد و مقررات طرح تفصيلي شهر در كوتاه مدت علاوه برزيبايي شهر، استحكام و ايمني را به ارمغان خواهد آورد .
متاسفانه ساخت و ساز به دليل عدم استقرار سازمان نظام مهندسي و فقدان نهادهاي كنترلي لازم با وضعيت غم انگيزي دنبال ميگردد .
تلاشهاي اينجانب جهت استقرار سازمان حتي با دعوت رياست محترم سازمان ومعاونين ايشان به شهر، به نتيجه دلخواه منجر نشد لذا اميد است با استقرار شوراي پنجم اين مهم ، انجام پذيرد .
 ٨ - پرونده هاي حقوقي شهرداري نيز پيگيريها وحساسيت هاي فراوان داشت و جهت عدم تضييع حقوق مان هرگز از آنها غافل نبوديم .همچنين حل و فصل موارد اختلافي با ساير دستگاهها وإدارات همواره مد نظر بود . كه بعنوان مثال تعامل و همكاري مشترك باجمعيت هلال احمر استان و رفع اختلاف چند ساله ، در خصوص بازار ماهي از آن جمله بود .

٩ - متاسفانه در اين دوره حوادث تلخي را هم درشهر شاهد بوديم كه بارندگي هاي سيل آساي اواخر بهمن ماه وحادثه طغيان اب دريا در پايان اسفندماه از ان جمله بود . اما عملكرد پرسنل زحمتكش شهرداري در هر دو حادثه توأم با إيثار و تلاش فراوان بود . ساماندهي بلوار ساحلي بلافاصله بعد از حادثه در كمتر از ١٢ ساعت و برقراري روشنايي مسير يك شب بعد از حادثه ظرفيت و توانايي اين پرسنل را به إثبات رساند . اگر چه درگذشت شهروندان شريف دراين حادثه غمبار و غير قابل جبران بود .

در پايان لازم مي بينم تشكر نمايم از همه عزيزاني كه در اين مدت با من همكاري نزديك و صميمانه داشتند ؛ استاندار ساعي و تلاشكراستان جناب دكترسالاري ،معاونين استاندار، مديران ستادي استانداري، اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر كه همواره كنار اينجانب حضور داشتند و مشاوراني امين و دلسوز بودند ، فرماندار مردمي ، ساعي و زحمتكش شهرستان جناب اقاي اعتماد ، امام جمعه شريف، مهربان و بزرگوار شهر حجه الاسلام و المسلمين حسيني ، رياست محترم ادارات شهرستان و پرسنل شريف انها ، بزرگان و معتمدين شهر كه همواره همراهاني امين و مشاوراني دلسوز بودند و در پايان از همكاران عزيز خودم در شهرداري بندر دير صميمانه سپاسگزاري مي نمايم . همچنين براي اعضاي محترم شوراي اسلامي دورپنجم و شهردار جديد ارزوي توفيق و سربلندي مي نمايم. 
در پايان رشته كلام را با ياد روزهاي خوب سپري شده در کنار شما مردم شريف شهر با شعري از حضرت مولانا به پايان مي برم :

در غم ما روزها بیگاه شد
روزها با سوزها همراه شد
روزها گر رفت گو رو باک نیست
تو بمان ای آنکه چون تو پاک نیست
مطالبه مشابه
نظرات
تصویری