متانول كاوه و اثرات زيانبار آن
متانول كاوه و اثرات زيانبار آن

با راه اندازي متانول كاوهدر آینده ای نزدیک شاهد اثرات زیانبار آلودگی ناشی از سوخت گازها و مواد شیمیایی و تاثیر آن بر محیط زیست و انواع جانوران دریایی از جمله ماهی و میگو باشیم که تاثیر این تهدیدات زیست محیطی با ورود پسماندهای شیمیایی به آب دریا و قرار دادن مردم این منطقه در معرض انواع بیماری ها، شکل دیگری به خود خواهد گرفت.

تاریخ انتشار: 23 بهمن 1395
کدخبر : 3996
موضوع : خبر
بازنشر

سايت خبري بندردير(ديرنيوز). حبيبه فخرايي /شرکت شیمیایی متانول کاوه در کمتر از پنج کیلومتری غرب بندر دیر و در کنار ساحل واقع شده است. پتروشیمی کاوه با هدف سرمایه گذاری و احداث بزرگترین واحد تولید متانول در جهان با ظرفیت هفت هزار تن در روز و با شعار ایجاد اشتغال و رونق فعالیت های صنعتی_اقتصادی و وعده ی تحول در اقتصاد و عمران و آبادی منطقه، در سال ۸۳ شروع به فعالیت نمود و هم اکنون، آخرین مراحل تکمیل پروژه پالایشگاهی خود را پشت سر می گذارد.

این مرکز صنعتی در سالهای اخیر با اعتراض کارگران منطقه مبنی بر تبعیض بین نیروهای بومی و غیر بومی، پرداخت دستمزد کم و تضییع حقوق آنها مواجه بوده است. همچنین با توجه به فرآیند تولیدی پتروشیمی فوق، به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک شاهد اثرات زیانبار آلودگی ناشی از سوخت گازها و مواد شیمیایی و تاثیر آن بر محیط زیست و انواع جانوران دریایی از جمله ماهی و میگو باشیم که تاثیر این تهدیدات زیست محیطی با ورود پسماندهای شیمیایی به آب دریا و قرار دادن مردم این منطقه در معرض انواع بیماری ها، شکل دیگری به خود خواهد گرفت.
با وجود همه ی این تفاسیر، امید است که با نظارت و کنترل مستمر فعالیت های این شرکت توسط مسئولین و صاحبنظران شهرستان و تعامل و همکاری دوسویه و همچنین اشتغال جوانان منطقه در جایگاهی که استحقاق آن را دارند، بتوان قسمتی از این مشکلات را مرتفع نمود.
مدیر آموزشگاه رادیکال

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری