چرا از روشنگري ائمه جمعه ناراحتيد؟!؟
چرا از روشنگري ائمه جمعه ناراحتيد؟!؟

ما سوابق آيت الله هاشمي رفسنجاني را هيچگاه انكار نكرده ايم/امام جمعه دير گفت:حمله به ائمه جمعه و نیروهای ارزشی در دستور کار جریان فتنه است چرا که در سال های اخیر ضربه های زیادی از این محل خورده اند و اکنون می خواهند با مرده خوری از فوت آقای هاشمی بهره برداری سیاسی و جناحی داشته باشند.

تاریخ انتشار: 25 دی 1395
کدخبر : 3986
موضوع : اسلاید خبری
بازنشر

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیّر با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود:مجاهدت ها و ایثارگری های این فقید سعید در دوران مبارزات و انقلاب و مسئولیت های مختلف و مدیریت بحران ها و تبعیت از امام و رهبری بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه عده ای در آستانه انتخابات بدنبال مظلوم جلوه دادن آقای هاشمی هستند ، اظهار داشت: حمله به ائمه جمعه و نیروهای ارزشی در دستور کار جریان فتنه است چرا که در سال های اخیر ضربه های زیادی از این محل خورده اند و اکنون می خواهند با مرده خوری از فوت آقای هاشمی بهره برداری سیاسی و جناحی داشته باشند.

امام جمعه دیّر گفت: کسانی که امروز این حرف ها را می زنند خودشان در سال های 78 و 79 آقای هاشمی را تخریب و علیه او کتاب می نوشتند.

وی با اشاره به اینکه عده ای سوابق زشت گذشته خود را فراموش کرده اند ادامه داد: این افراد که سابقه دشمنی با آقای هاشمی دارند الان میدان دار شده اند و می خواهند در دفاع از رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نهاد های انقلابی را بکوبند و این نشان از فتنه گری این افراد است.

حسینی با بیان اینکه در کنار خدمات ارزشمند آقای هاشمی برای نظام ، نقدهایی هم بر وی وارد بود، افزود:برای من سخت است که در این برهه که موقعیت نقد نیست و باید به نیکی از این شخصیت یاد کنیم بخواهم حرفی بزنم اما وقتی افرادی چشم می بندند و دهان باز می کنند و به عنوان تجلیل از آقای هاشمی ، قوه قضاییه را زیر سوال می برند و نظام اسلامی را به نظام اموی تشبیه می کنند نمی توانم سکوت کنم.

وی اظهار داشت: شب گذشته در شهر آبدان آقای بزرگواری سخنرانی کرده و تریبون های نمازجمعه را به تخریب آقای هاشمی متهم کرده و گفته که این سنت معاویه بوده است که در تریبون های نمازجمعه امیرالمومنین را تخریب می کردند.

خطیب جمعه دیّر با تأکید بر اینکه ما در جریان فتنه 88 به آقای هاشمی نقد داشتیم و امروز هم از نقدمان پشیمان نیستیم اضافه کرد: در جریان فتنه که اساس نظام در خطر بود توقع داشتیم این بزرگوار در مقابل فتنه گران بایستد و موضع بگیرد اما ایشان این کار را نکردند .

وی خطاب به سخنران شب گذشته مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در آبدان عنوان کرد: کسی که خود زمانی در این شهر امام جمعه بوده و طبعا مواضع امام را مطرح می کردند توقع نمی رود که نظام اسلامی را به نظام اموی و تریبون های نمازجمعه و ائمه جمعه را به نمازهای جمعه زمان معاویه تشبیه کند.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی گفت:اینکه به قوه قضاییه حمله کنند و بگویند ما پرونده مهدی هاشمی را ورق به ورق خواندیم و چیزی در آن نبود و قوه قضاییه ظالمانه وی را زندان کرده و همچنین به دیگر دستگاه ها حمله کنند را ما دیگر نمی توانیم تحمل کنیم.

وی افزود: از رهبری و ولایت فقیه دم زدن آسان است اما در آن موقعیتی که فریاد مظلومیت رهبری بلند بود که بصیرت افزایی و روشنگری کنید آقایان یک کلمه حرف نزدند الان مثل بلبل سخن می گویند و همه دستگاه ها را زیر سؤ ال می برند اینکه هنر نیست.

حسینی تصریح نمود: اگر شما ولایتمدار بودید و از رهبری دم می زنید چرا آن روز سکوت کردید و یک کلمه در دفاع از رهبری که در جریان فتنه مظلوم واقع شد حرف نزدید،شما کجا از رهبری دفاع کردیدکه امروز می گویید ما زمانی که از رهبری دفاع می کردیم برخی پستانک در دهانشان بود و شیر می خوردند بله زمانی هم کسانی در رکاب امیرالمومنین بودند اما بعدها در مقابل ایشان ایستادند و شما از این ناراحت هستید که چرا ائمه جمعه این روشنگری ها کردند و مسائل را به مردم نشان دادند .

وی ابراز کرد: برای بنده سخت است که این مسائل را مطرح کنم اما وقتی می بینم برخی پر رو شده اند و می خواهند بساط فتنه گری را دوباره پهن کنند نمی توانم ساکت باشم و این ملت هرگز به فتنه گران اجازه عرض اندام مجدد نخواهند داد.

امام جمعه دیّر یاد اور شد: منظور مقام معظم رهبری از خناثانی که می خواستند آقای هاشمی را از ایشان جدا کنند همین هایی بود که اطراف وی را گرفته بودند و نقدهایی هم که می شد به این بود که چرا عده ای که یک روزی آقای هاشمی را می کوبیدند امروز دور ایشان جمع شده اند وگرنه ما سوابق آقای هاشمی را هیچگاه انکار نکرده ایم .

حجت الاسلام سیدعلی حسینی گفت: اگر نقدی از آقای هاشمی می شد و یا اگر کسانی ایشان را تخریب می کردند که ما تخریب را نمی پسندیم همه اینها به واسطه عملکرد شماها بود که اطراف وی را گرفته بودید.

وی افزود: حرکت برخی افراد در فضای مجازی که نسبت به درگذشت آقای هاشمی شادی می کنند کار بدی است چرا که شخصیتی از دنیا رفته که مقام معظم رهبری آن پیام را دادند اما اینکه عده ای هم از آن طرف ماجرا بخواهند فتنه گری کنند ما توصیه می کنیم سر جایتان بنشینید.

خطیب جمعه دیّر عنوان کرد: امروز بهترین ابراز همدردی، حفظ نظام اسلامی و تقویت ارکان و حرکت در مدار پیام مقام معظم رهبری است.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری