چاههاي تخريب شده دو برابر خط انتقال محرم
چاههاي تخريب شده دو برابر خط انتقال محرم

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دير در جمع نمازگزاران ديري در خصوص مسدودكردند چاههاي غيرمجاز گفت:311فقره چاه غیر مجاز در شهرستان دیّر وجود دارد که حدود 81مورد آن حکم قطعی برای پر کردن انها داشتیم و از این تعداد برخی که مربوط به قبل از سال 85 بود که از این مقوله خارج شده اند و 34مورد چاه غیرمجاز که از سال85 به این طرف حفر شده را طی 2 روز تخریب و پر کردیم .

تاریخ انتشار: 5 تیر 1395
کدخبر : 3913
موضوع : خبر
بازنشر

دادستان شهرستان دیّر به مناسبت هفته قوه قضایی در جمع مردم دیّر گفت:قوه قضاییه پناهگاه افرادی است که به هر نحوی در حق آنها ظلم شده است.

مرتضی درویشی با بیان اینکه با توجه به امکانات و پتانسیل های موجود وجود نقایص در عملکرد ما امری طبیعی است بیان کرد:به هیچ عنوان منکر کاستی ها نمی شویم و اگر موردی باشد از طریق ملاقات های مردمی،تریبون های عمومی آماده پاسخگویی هستیم.

وی به برخی از اقدامات برجسته دادگستری دیّر اشاره کرد و ادامه داد:در بحث صید غیرمجاز حدود7 شناور ضبط و بالای 20 مورد توقیف نمودیم و مجازات هایی که در قانون آمده را اعمال کرده ایم.

درویشی در ادامه در خصوص پر کردن چاه های غیر مجاز بخش بردخون نیز گفت:حدود311فقره چاه غیر مجاز در شهرستان دیّر وجود دارد که حدود 81مورد آن حکم قطعی برای پر کردن انها داشتیم و از این تعداد برخی که مربوط به قبل از سال 85 بود که از این مقوله خارج شده اند و 34مورد چاه غیرمجاز که از سال85 به این طرف حفر شده را طی 2 روز تخریب و پر کردیم .

وی ادامه داد:این تعداد چاه که تخریب شده اند قریب به دو برابر طرح خط انتقال محرم از آنها برداشت می شد که باعث ایجاد حفره های زیر زمینی و نشست سطح شهرها و روستاها می شود.

دادستان شهرستان دیّر اظهار داشت:در اجرای طرح ایرادتی اگر بوده که قطعا بوده ما آنها را می پذیریم هر چند هدف اهمیت و ضرورت توجه به سفره های آب زیر زمینی بوده است.

مرتضی درویشی با اشاره به آمار 3 ماهه نخست سال 95 گفت:در این مدت838فقره پرونده طرح شده که در بخش دادگستری 1286 مورد طرح دعوا بوده است.

وی افزود: سال گذشته نیز قریب به 3900پرونده رسیدگی شد که با توجه به کمبود نیروی انسانی هر قاضی قریب به 2000 پرونده رسیدگی کرده است که با توجه به این حجم کاری طبیعی است که کاستی هایی نیز در این راستا باشد.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری