آغاز برداشت محصول در قطب گوجه فرنگي خارج از فصل كشور
آغاز برداشت محصول در قطب گوجه فرنگي خارج از فصل كشور

برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از سطح پنج هزار و ۴۰۰ هکتار زمین زیرکشت این محصول در شهرستان دیر استان بوشهر آغاز شد./درصورت مساعد بودن وضعیت آب و هوایی منطقه پیش بینی می شود تا پایان سال زراعی ۳۵۰ هزار تن گوجه فرنگی دراین شهرستان برداشت شود.

تاریخ انتشار: 22 آذر 1394
کدخبر : 3757
موضوع : خبر
بازنشر

برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از سطح پنج هزار و ۴۰۰ هکتار زمین زیرکشت این محصول در شهرستان دیر استان بوشهر آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیر گفت: درصورت مساعد بودن وضعیت آب و هوایی منطقه پیش بینی می شود تا پایان سال زراعی ۳۵۰ هزار تن گوجه فرنگی دراین شهرستان برداشت شود.

عیسی محمد دوست روز یکشنبه افزود: ۱۰ درصد گوجه فرنگی دیر در آذرماه برداشت می شود و اوج برداشت این محصول ماه های بهمن و اسفند خواهد بود. مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دیر گفت: گوجه فرنگی این شهرستان علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای دیگر از جمله عراق صادر می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح آبیاری قطره ای در مزارع گوجه فرنگی دیر گفت: با حمایت دولت و استقبال کشاورزان اکنون چهار هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی زیرکشت دراین شهرستان به صورت قطره ای آبیاری می شود.

محمددوست افزود: در شهرستان دیر حدود ۱۰ هزار کشاورز گوجه کار فصلی و دایمی با استفاده از یک هزارحلقه چاه در مناطق آبدان، بردخون، لمبدان و دوراهک مشغول فعالیت هستند. کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در شهرستان دیر از شهریور آغاز و برداشت محصول آن از نیمه دوم آذر تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.

ايرنا

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری