جایزه نخستین جشنواره ملی دریا به دانش آموز دیری رسید
جایزه نخستین جشنواره ملی دریا به دانش آموز دیری رسید

آتنا خاکی ، دانش آموز دیّری در آیین پایانی جشنواره ملی دریا جایزه به عنوان برگزیده بخشساخت فیلم کوتاه (مستند، داستانی، پویا نمایی) معرفی شد و جایزه خود را از دست معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و فرمانده کل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.

تاریخ انتشار: 24 مهر 1394
کدخبر : 3711
موضوع : خبر
بازنشر

آتنا خاکی دانش آموز سال ششم مدرسه امید انقلاب (شاهد دخترانه) در نخستین جشنواره دانش آموزی دریا در بخش ساخت فیلم کوتاه (مستند، داستانی، پویا نمایی) به عنوان برگزیده کشوری از استان بوشهر انتخاب گردید.

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با هدف فرهنگ سازی دریا در میان دانش آموزان و خانواده های ایرانی ، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره دانش آموزی دریا نموده است. از مهم ترین اهداف آتی این جشنواره می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آشنایی دانش آموزان و خانواده ها با دریا و اهمیت آن در کشورمان
  • تبدیل شدن امور دریایی به یک موضوع مطرح در فعالیت های دانش آموزان
  • هدایت تحصیلی دانش آموزان نخبه و علاقه مند به سمت رشته های تحصیلی مرتبط با دریا
  • هدایت شغلی دانش آموزان و علاقه مند نمودن آنها به مشاغل مرتبط با دریا

در خصوص این جشنواره ملی لازم به ذکر است که در این جشنواره بیش از 4000 اثر از ابتدای فراخوان آثار تا 10 شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. طی چهار مرحله داوری تخصصی با استفاده از داوران بخش هنری، ادبی، شعر و عکاسی، با نظر اعضای دبیرخانه جشنواره 110 نفر از افراد برگزیده در رشته های داستان و شعر، مقاله پژوهشی، ساخت ماکت، نقاشی، عکاسی،کاریکاتور، پویا نمایی و.... انتخاب شدند که در بخش ساخت فیلم کوتاه (مستند، داستانی، پویا نمایی) جایزه برگزیده ی این بخش به دانش آموز دیری رسید.

متن لوح اهدایی به دانش آموز دیری به شرح زیر می باشد:

سرکار خانم آتنا خاکی
با توجه به اهمیت و جایگاه دریا و صنایع مرتبط با آن در میان عموم و لزوم ترویج مسایل مرتبط با دریا نخستین دوره جشنواره دانشدآموزی دریا با شعار دریا مسیر پیشرفت به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید. بدینوسیله از انتخاب جنابعالی بعنوان برگزیده این جشنواره تقدیر و تشکر بعمل می آید. امید است با اتکال به خداوند متعال و تلاش محققین و نوآوران شاهد شکوفایی هرچه بیشتر صنایع دریایی کشور و سازندگی روز افزون ایران اسلامی باشیم.
محمد سعید سیف
دبیر توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی

width=476

width=417

width=414

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری