تشريح برنامه هاي يك ماهه فرهنگي و هنري شهرستان دير
تشريح برنامه هاي يك ماهه فرهنگي و هنري شهرستان دير

اجرای نمایش شعله های موج و بادبان ماه ، شب شعر و خاطره دفاع مقدس ، پخش فیلم های سینمایی ، تجلیل و دیدار با خانواده معظم شهیدان رسول کشاورز و ایرج رنجبر را از برنامه های اجرایی ایام دفاع مقدس در این شهرستان می باشد/غلامرضا ناطقي پور تصريح كرد:ویژه برنامه های زنگ ولایت و مقاومت ، دعای پرفیض عرفه ، همایش بصیرت افزایی و غدیر شناسی ، دعای ندبه ، جشن عید قربان ، جشن عید غدیر ، جشن میلاد امام موسی کاظم(ع) شب شعر غدیر و مقاومت ، اجرای موسیقی ، ایستگاه های صلواتی ، جشن میلاد امام هادی (ع) ، پیاده روی همگانی غدیر ، بازسازی صحنه واقعه غدیر از برنامه های اجرایی است که در طول این ایام برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: 29 شهریور 1394
کدخبر : 3687
موضوع : خبر
بازنشر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر گفت : همواره دفاع ملت ها از سرزمین های خویش الهام بخش هنرمندان متعهد و مسئول بوده است.

غلامرضا ناطقی پور گفت: همواره دفاع ملت ها از سرزمین های خویش الهام بخش هنرمندان متعهد و مسئول بوده است. با نگاهی کوتاه به عرصه های مختلف هنری ـ ادبیات، سینما، نقاشی، موسیقی و غیره ـ می توان دریافت که بهترین و برترین آثار متعلق به جنگ های دفاعی و مقدس است.

وی افزود: دفاع مقدس ما نیز منبع سرشار و پایان ناپذیری برای خلق آثار هنری برتر و متعهد است ما اگر بخواهیم صحنه های به یاد ماندنی جنگ و دفاع مقدس برای تمام نسل ها و عصرها ماندگار بماند باید آن رشادت ها، شهادت ها و جانبازی ها را در قالب های مختلف هنری درآوریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی بیان داشت :هفته دفاع مقدس یادآور خون های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شدو نسل های بعد باید بدانند که برای حفظ این سرزمین چه عزیزانی جان و مال خویش را در طبق اخلاص نهاده اند و این مهم میسّر نمی شود مگر اینکه درباره جنگ فیلم های برتر، شعرهای پرمحتوا، داستان های پرشور و نقاشی های پرجاذبه ساخته و پرداخته شود.

ناطقی پور گفت: اجرای نمایش شعله های موج و بادبان ماه ، شب شعر و خاطره دفاع مقدس ، پخش فیلم های سینمایی ، تجلیل و دیدار با خانواده معظم شهیدان رسول کشاورز و ایرج رنجبر را از برنامه های اجرایی ایام دفاع مقدس در این شهرستان می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیّر: همزمان با اعیاد قربان تا غدیر بیش از 10 برنامه فرهنگی هنری در سطح شهرستان دیّر برگزار خواهد شد.

غلامرضا ناطقی پور گفت: ذیحجه یکی از ماه های شریف است و روز عرفه ، عید قربان و عید غدیر از فضیلت های این ماه است .

وی افزود: از عید قربان که شاخص بندگی و اطاعت حضرت ابراهیم (ع) است و ولایت این پیامبر از سوی پروردگار تا عید غدیر که تجلی رسالت در امامت و منصوب شدن حضرت امام علی (ع) توسط پیامبر اکرم (ص) به جانشینی و امامت مسلمین در واقع یک مقطعی است متصل و مرتبط با مسئله امامت و زیباست که ایام بین قربان تا غدیر را دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: ویژه برنامه های زنگ ولایت و مقاومت ، دعای پرفیض عرفه ، همایش بصیرت افزایی و غدیر شناسی ، دعای ندبه ، جشن عید قربان ، جشن عید غدیر ، جشن میلاد امام موسی کاظم(ع) شب شعر غدیر و مقاومت ، اجرای موسیقی ، ایستگاه های صلواتی ، جشن میلاد امام هادی (ع) ، پیاده روی همگانی غدیر ، بازسازی صحنه واقعه غدیر از برنامه های اجرایی است که در طول این ایام برگزار خواهد شد.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری