هنرمند دیّری در سی و سومین جشنواره فیلم فجر
هنرمند دیّری در سی و سومین جشنواره فیلم فجر

جواد پولادی هنرمند توانای دیّری فعال در حوزه تئاتر،تلویزیون و سینمای در سی و سومین جشنواره فیلم فجر با فیلم تا(( آمدن احمد )) کاری از صادق صادق دقیقی حضور خواهد داشت /این اثر سینمایی که در ژانر دفاع مقدس و با به نمایش کشاندن رشادت های مردم خارک در هشت سال دفاع مقدس بوده که در شهرک دفاع مقدس فیلمبرداری شده است.(+تصاویر)

تاریخ انتشار: 13 دی 1393
کدخبر : 3302
موضوع : اسلاید خبری
بازنشر

فیلم، تا آمدن احمد پس از بزرگ مرد کوچک که دو سال پیش در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد دومین ساخته وی است که در ژانر دفاع مقدس توسط خودش به نگارش درآمده است .

قصه این فیلم درباره جان فشانی و رشادت های مردم شهر خارک در هشت سال دفاع مقدس است.
عداد فیلمهای دفاع مقدسی حاضر در جشنواره سی و سوم فیلم فجر امسال از انگشتان یک دست هم فراتر نمیرود. فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» یکی از فیلمهایی است که فرم حضور این دوره از جشنواره را پر کرده است. این فیلم را صادق صادق دقیقی کارگردانی کرده است و داستانش درباره روزها و سالهای دفاع مقدس مردم استان بوشهر و جزیره خارک است. داستانی که کمتر فیلمسازی به آن پرداخته است.

جزیره خارک در طول روزهای جنگ، 2440 بار از سوی دشمن بعثی بمباران شده است. این جزیره به دلیل موقعیت استراتژیکی که داشته است و اینکه محل صدور نفت بود، بیشتر از خرمشهر و ایلام و آبادان مورد بمباران قرار گرفت.

البته صادق دقیقی در مصاحبهای به وجوه دیگری که در این فیلم وجود دارد نیز اشاره کرده است. صادق دقیقی گفته است که این فیلم، یک فیلم پدرانه است و همانطور که نرگس آبیار با «شیار 143» رشادت مادران ایران را به تصویر کشید، من هم دراین فیلم قصه پدران جنگ را روایت میکنم و می توانم ادعا کنم اگر بودجه به موقع میرسید و ما در جشنواره سی و دوم حضور داشتیم، حتما به اندازه فیلم خانم آبیار سر و صدا به پا میشد.

فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» پیش از این با نام «بهار در پاییز» پروانه ساخت دریافت کرد و فیلمبرداری خود را در تاریخ 21 خردادماه امسال آغاز کرد. مهرماه سال 93 بود که فیلمبرداری آخرین سکانسهای فیلم در بندر گناوه و پالایشگاه نفت به پایان رسید و این فیلم هم اکنون در مرحله صداگذاری و موسیقی قرار دارد.

صدا گذاری فیلم را آرش قاسمی انجام میدهد و بهزاد عبدی کار آهنگسازی فیلم را برعهده خواهد داشت.

در این فیلم سینمایی افسر اسدی، پرهام دلدار، مهدی فقیه، بهرام ابراهیم زاده، جواد پولادی و ونوس حسنی کاملی بازی می کنند.

عوامل فیلم «تا آمدن احمد» عبارتند از: کارگردان صادق صادق دقیقی، تهیه کننده پروانه مرزبان، دستیار تهیه کننده مهدی اکبری، نویسنده پروانه مرزبان و عبدالجبار دلدار، بازنویسی فیلمنامه علی عمرانی و عبدالجبار دلدار، مدیرفیلمبرداری فریدون شیردل، فیلمبردار سید عباس قاسمنژاد، صدا مسیح سراج، گریم مهری شیرازی، صحنه و لباس علی نصیرنیا، مدیر تولید پرهام دلدار، دستیار تولید مهدی حیدری، دستیاران کارگردان منصور میرشکاری و حامد بیسادی، منشی صحنه حسین خورزوقی، عکاس نیوشا دلدار، تدارکات جواد مرتضوی، جلوههای ویژه کامپیوتری حسین صفا و مهدی متوری، فیلمبردار پشت صحنه سحر تاری.

صادق صادق دقیقی، کارگردانی فیلم سینمایی «بزرگ مرد کوچک» را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

/

/

/

/

/

/

/

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری