رشد 34 درصدی آهوهای منطقه حفاظت شده شهرستان دیّر
رشد 34 درصدی آهوهای منطقه حفاظت شده شهرستان دیّر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: براساس سرشماری انجام شده جمعیت آهوان منطقه حفاظت شده مند در شهرستان دیر این استان 34درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است./منطقه مند جلگه ای کویری است که دارای دو فصل زمستان خشک و تابستانی گرم است و جزیره مهم و زیبای خان نیز در محدوده آن قرار دارد که مجاورت پارک ملی دیر نخیلو واقع شده است.

تاریخ انتشار: 14 آبان 1393
کدخبر : 3203
موضوع : خبر
بازنشر

حسین دلشب در گفت وگو با ایرنا افزود: مراقبت ویژه محیط بانان باعث شده تا 900 راس آهو در آخرین سرشماری در منطقه حفاظت شده مند مشاهده شود.
وی اضافه کرد: منطقه حفاظت شده مند، از گذشته های دور یکی از زیستگاه های مهم آهو بوده که در دسته های کوچک و بزرگ، زیبایی طبیعت این منطقه را دو چندان کرده اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهراظهارکرد: انواع دیگری از پستانداران بویژه روباه، شغال، گراز، کفتار و گرگ نیز به وفور در منطقه حفاظت شده مند به چشم می خورند.
دلشب ادامه داد: عملیات سرشماری پستانداران منطقه حفاظت شده مند با حضور 35 نفر از کارشناسان و ماموران اجرایی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و واحدهای تابعه هفته گذشته انجام شد.
وی بیان کرد: منطقه حفاظت شده مند با وسعت 32هزارو 985 هکتار با دو اکوسیستم آبی و خشکی در کنار بخش بردخون از توابع شهرستان دیر واقع در ‎ 180کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر قرار دارد.
دلشب گفت: منطقه مند جلگه ای کویری است که دارای دو فصل زمستان خشک و تابستانی گرم است و جزیره مهم و زیبای خان نیز در محدوده آن قرار دارد که مجاورت پارک ملی دیر نخیلو واقع شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه رودخانه مند، پرآب ترین رودخانه استان بوشهر تنها منبع آبی تامین آب شرب حیات وحش منطقه یاد شده است افزود: پوشش مناسب گیاهی از جمله ساریکورینا، گز، کهور پاکستانی و کنار و ساحلی بودن این منطقه امکان زیست و مهاجرت انواع پرندگان، آبزیان، خزندگان و پستانداران را درآن فراهم کرده است.
وی یادآورشد: گونه های مختلف پرندگان از جمله باکلان، اگرت ساحلی، فلامینگو، درنا، چکاوک، ماهی خورک، زنبورخوار، پرستوی دریایی و نمونه های متعدد دیگری از پرندگان نیز بر زیبایی های این منطقه افزوده است.
دلشب با قدردانی از پشتکار و تلاش شبانه روزی پرسنل منطقه حفاظت شده مند را در حفاظت و نگهداشت این میراث طبیعی گفت: محیط زیست سرمایه ملی محسوب می شود که حفظ آن در گروه همکاری بین بخشی و مشارکت جدی مردم با متولیان امور است.

منبع : ایرنا

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری