آغاز به کار تحصیلی سال جدیدحوزه علمیه مهدی موعود(عج) بندر دیّر
آغاز به کار تحصیلی سال جدیدحوزه علمیه مهدی موعود(عج) بندر دیّر

حوزه علمیه مهدی موعود (عج) بندر دیّر سومین سالفعالیتخود را با حضور ۴۳ نفرازجوانان و طلاب مستعد و با نشاطهمزمان با حوزه های علمیه سراسر کشور فعالیت خود را آغاز نمود./امام جمعه دیّر در آیین شروع بکار این حوزه علمیه گفت:حوزه های علمیه چشم بیدار فرهنگی جامعه هستند و نقش موثری در حرکت جامعه به سوی رشد، بالندگی و تعالی دارند.

تاریخ انتشار: 24 شهریور 1393
کدخبر : 3121
موضوع : اخبار دیّر نیوز / خبر
بازنشر

امام جمعه دیرگفت: حوزه های علمیه چشم بیدار فرهنگی جامعه هستند و نقش موثری در حرکت جامعه به سوی رشد، بالندگی و تعالی دارندحجت السلام سید علی حسینی در مراسم شروع سال تحصیلی مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) موعود شهرستان دیرافزود: یکی از اصلیترین وظیفه طلاب و روحانیون ایجادزمینه برای گسترش و توسعه تعلیم و تربیت اسلامی و دینی است.
وی خاطر نشان کرد: مبلغین از بدو ورود به حوزه های علمیه رسالت خطیری بر عهده داشته و نقش و جایگاه مهم و اساسی را در ترویج و تعمیق باورهای دینی دارند.
حجت الاسلام حسینی گفت: حوزه های علمیه چشم بیدار فرهنگی جامعه هستند و نقش موثری در حرکت جامعه به سوی رشد، بالندگی و تعالی دارند.
وی تصریح کرد: علما و روحانیون افسران فرهنگی جامعه بوده و حوزه های علمیه در طول تاریخ علمای بزرگی را تربیت و تحویل جامعه اسلامی کشورمان داده اند.
امام جمعه دیربیان کرد: برنامه خوب و اندیشهمحور و پذیرش منطقی میتواند منجر به یک اتفاقی در عرصه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف شود
وی اضافه کرد: والدین با رعایت مصادیق اخلاقی می‎توانند در تربیت صحیح فرزندان بهتر عمل کنند که متاسفانه امروز با ورود ماهواره به فضای خانواده‎ها شاهد ترویج بی‎حیایی و بی‎عفتی در جامعه هستیم.
امام جمغه دیر با عنوان اینکه در نگاه مردم روحانیت از تقدس زیادی برخوردار است، گفت: طلاب حوزه های علمیه باید علاوه بر آمادگی برای پاسخگویی به سئولات مردم زمینه سلامت اجتماعی و روانی را برای آحاد جامعه و الگو دهی فراهم کنند.
مدیر حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) موعودشهرستان دیرگفت: حوزه های علمیه میراث جاودان مکتب اهل بیت(ع) است و همواره مظهر علم، عرفان،اخلاق،سیاست و مجاهدت بوده و خواهند بود.
حجت السلام ابراهیم بحرانی افزود: رسالت حوزه های علمیه در شرایط امروزه جهان سنگین و تأثیرگذار است.
وی گفت:حوزه علمیه مهدی موعود سومین سال تاسیس خود را با حضور ۴۳ نفرازجوانان و طلاب مستعد و با نشاط امروز آغاز می کند.
مدیر حوزه علمیه دیر خواستار تلاش و برنامهریزی منسجم و علمی برای رشد و بالندگی روز افزون حوزه شد و تأکید کرد: بیتردید نیازهای مهم جهان اسلام در روزگار ما و فرصتهای موجود برای گسترش معنویت در سطح کشور، ضرورت تحصیل و تدریس جدیتر در حوزهها را افزایش میدهد.

مطالبه مشابه
نظرات
شهروند دیری در تاریخ 25/06/1393 - 07:35 :
بندر دیر نیازمند دانشگاه علمی کاربردی هم هست
تصویری