مدیر جدید حوزه علمیه دیّر معارفه شد
مدیر جدید حوزه علمیه دیّر معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرحوزه علمیه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر برگزارشد/در این آیین حجت الاسلام ابراهیم بحرانی به عنوان مدیر حوزه علمیه دیرمعرفی و از خدمات حجت الاسلام عاشورمحمودی قدردانی شد

تاریخ انتشار: 6 شهریور 1393
کدخبر : 3088
موضوع : خبر
بازنشر

مراسم تودیع و معارفه مدیرحوزه علمیه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر برگزارشد.به گزارش سلام دیر،مدیرحوزه های علمیه استان بوشهر در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر افزود: باید عابد وعالم درکنارهمدیگر باشند که حوزه علمیه این دو را درکنارهم داشته و اکنون ماشاهد آن درجامعه هستیم.
حجت الاسلام رضا خدری با اشاره به نقش روحانیون در بین مردم اظهارکرد: شبهات ومشکلات اعتقادی مردم با حضور روحانیون حل می شود و درکنارآن معنویت بخشی بردین مردم تاثیرگذاراست.
مدیر حوزه های علمیه استان بوشهراضافه کرد: درعمل می بینیم که برخلاف برخی تصورات غلط در جامعه، ارادت مردم نسبت به روحانیت نه تنها کمتر نشده بلکه روزبه روزبیشترشده است.
وی یکی از ویژگی افرادی که وارد حوزه می شوند را عشق خواند وگفت: کسی که وارد طلبگی می شود باید امروز او با دیروزش فرق داشته باشد و نسبت به همه دروس حوزه علاقه و رغبت نشان دهد زیرا درس خواندن سختی خاص خود را دارد و تخصص درامردین تلاش می خواهد.
مدیر حوزه های علمیه استان بوشهر اخلاق و خوشرویی را لازمه یک روحانی دانست و افزود: طلاب باید درعمل کار دینی و تبلیغی داشته باشند و روحانی اگر کارخیری انجام داد درمیان مردم تاثیرمی گذارد.
وی اضافه کرد: خوش رویی، تواضع، مردم داری و سعه صدر از ویژگی یک روحانی برای دعوت مردم به دین است.
به گزارش خبرنگارسلام دیر،امام جمعه دیرگفت: در طول تاریخ حوزه های علمیه به عنوان شجره طیبه در هرجایی تاسیس شده ، منشا آثار و برکاتی برای مردم وجامعه بوده است.
حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: اکنون حوزه علمیه قم نه تنها برای کشورایران اسلامی برکاتی داشته بلکه همه جای جهان از آثار وبرکات و فیوضات آن بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: به برکت نظام اسلامی و نقش روحانیت بیداری اسلامی در جهان شاهد هستیم و ایستادگی مردم غزه در برابر رژیم جنایت کار اسرائیل ناشی از ایمان و معنویت است.
امام جمعه دیر نقش قلم در انسان سازی مهم دانست وافزود: قلم یک عالم انسان ساز و شهید پروراست و در راه ترویج احکام دین، معارف اسلامی و اخلاق و معنویت نقش والایی در جامعه دارد.
در این آیین حجت الاسلام ابراهیم بحرانی به عنوان مدیر حوزه علمیه دیرمعرفی و از خدمات حجت الاسلام عاشورمحمودی قدردانی ش

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری