افزایش آهوان منطقه مند به 700 راس
افزایش آهوان منطقه مند به 700 راس
رئیس اداره امور حیات وحش بوشهر گفت: عملیات سرشماری جمعیت آهوان در منطقه حفاظت شده مند در بردخون به پایان رسید و جمعیت آهوان از ۵۲۰ راس سال قبل، اکنون به ۷۰۰ راس رسیده است.به گزارش «دیّر نیوز »؛ خسرو درویشی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده مند از سال 1355 تحت حفاظت قرار گرفت اظهار کرد: پارک ملی دریایی دیر – نخیلو و منطقه حفاظت شده مند در شهرستان دیر دارای 53 هزار هکتار است که در آن انواع جانوران زیست می‌کنند.
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1393
کدخبر : 2993
موضوع : خبر
بازنشر
رئیس اداره امور حیات وحش بوشهر گفت: عملیات سرشماری جمعیت آهوان در منطقه حفاظت شده مند در بردخون به پایان رسید و جمعیت آهوان از ۵۲۰ راس سال قبل، اکنون به ۷۰۰ راس رسیده است.

به گزارش «دیّر نیوز »؛ خسرو درویشی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده مند از سال 1355 تحت حفاظت قرار گرفت اظهار کرد: پارک ملی دریایی دیر – نخیلو و منطقه حفاظت شده مند در شهرستان دیر دارای 53 هزار هکتار است که در آن انواع جانوران زیست می‌کنند.

وی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده مند زیستگاه انواع پرندگان، لاک‌پشت‌ها و انواع جانوران وحشی است به بهشت پرندگان در سواحل خلیج فارس پرداخت و گفت: چهار جزیره ، خان ، تهمادون، نخیلو و ‌ام الگرم را از جمله زیستگاه‌های لاک پشت‌ها، پرندگان، پرستوهای دریایی و محل لانه گذاری و تخم گذاری آنها است که در منطقه حفاظت شده مند قرار دارند.

رئیس اداره امور حیات وحش بوشهر با اشاره به اینکه پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده مناسب مناسب دانست و گفت: شرایط زیستگاهی مناسبی برای آهوان به لحاظ وجود پوشش علفی مناسب و بستر مناسب برای آهوان فراهم شده است.

درویشی با بیان اینکه سرشماری آهوان در منطقه حفاظت شده مند به پایان رسید تصریح کرد: عملیات سرشماری جمعیت آهوان در منطقه حفاظت شده مند در بردخون به پایان رسید و جمعیت آهوان از 520 راس سال قبل، اکنون به 700 راس رسیده است.

وی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده مند 22 هزارهکتار مساحت دارد گفت: گونه‌های شاخص گیاهی منطقه شامل درختان حرا، گز، کهور پاکستانی، تهما، آفتاب پرست، گلرنگ وحشی، گز، شوره، کاکل، مرغ، بهمن، کهور پارسی، خار شتر، استبرق است که زمینه زیستگاهی مناسبی برای آهوان فراهم کرده است.

رئیس اداره امور حیات وحش بوشهر با بیان اینکه منطقه حفاظت شده مند ازدیرباز زیستگاه مهم آهو بوده گفت: آهوان در دسته‌های کوچک و بزرگ، زیبایی طبیعت این منطقه را دو چندان کرده‌اند.

درویشی از افزایش جمعیت آهوان در منطقه حفاظت شده مند خبر داد و گفت: با وجود خشکسالی شدید تعداد آهوان منطقه افزایش داشته و این یک مسئله ارزشمند است.

وی با بیان اینکه محیط بانان شبانه‌روز از گنتجینه با ارزش محیط زیست صیانت می‌کنند خاطرنشان کرد: محیط بانان و مأموران محیط زیست در راستای انجام وظیفه با همه وجود فعالیت می‌کنند و به صورت شبانه‌روزی از گنجینه‌های ارزشمند محیط زیست صیانت می‌کنند.

وی با اشاره به گونه‌های شاخص جانوری دیگر در منطقه مند گفت: در این منطقه حفاظت شده آهو، گراز، گرگ، روباه معمولی، کفتار راه‌راه، تشی، کاراکال، گربه جنگلی، کاراکال، خرگوش، جوجه تیغی زیست می‌کنند.
منبع: تسنیم
مطالبه مشابه
نظرات
تصویری