بهره‌مندی بیش از 29 هزار بیمار دیری از خدمات برنامه پزشک خانواده
بهره‌مندی بیش از 29 هزار بیمار دیری از خدمات برنامه پزشک خانواده
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در سه ماهه ابتدای سال جاری بیش از 29 هزار بیمار از خدمات برنامه پزشک خانواده در شهرستان دیر بهره‌مند شدند ./پرداخت هزینه خدمات در برنامه پزشک خانواده کاهش محسوسی داشته است به گونه‌ای که هزینه ویزیت و خدمات پزشکی سرپایی به یک دهم کاهش یافته است و همچنین با انجام دهگردشی و حضور تیم سلامت پزشک خانواده در روستاها و خانه‌های بهداشت ضمن دسترسی بیشتر مردم به پزشک و ماما هزینه‏‌های ناشی از حضور مردم در مراکز بهداشتی درمانی کاهش یافته است.
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1393
کدخبر : 2973
موضوع : خبر
بازنشر
به گزارش دیّر نیوز ؛رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در سه ماهه ابتدای سال جاری بیش از 29 هزار بیمار از خدمات برنامه پزشک خانواده در شهرستان دیر بهره‌مند شدند .
حسن فخرایی در نشست کمیته آماری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار داشت : ارائه خدمات با بهترین کیفیت در حوزه سلامت مورد تاکید دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و سعی داریم در شهرستان دیر باکیفیت‌ترین خدمات را در این حوزه ارائه کنیم .
وی با بیان اینکه رضایتمندی بیماران مهمترین دستاورد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در اجرای برنامه پزشک خانواده است ، افزود : در برنامه پزشک خانواده با حضور تیم سلامت در روستاها و خانه‌های بهداشت دسترسی به پزشک و ماما آسان‌تر و هزینه ناشی از رفت و آمد به مراکز بهداشتی درمانی برای روستاهیان کاهش یافته است .
وی ادامه داد : پرداخت هزینه خدمات در برنامه پزشک خانواده کاهش محسوسی داشته است به گونه‌ای که هزینه ویزیت و خدمات پزشکی سرپایی به یک دهم کاهش یافته است و همچنین با انجام دهگردشی و حضور تیم سلامت پزشک خانواده در روستاها و خانه‌های بهداشت ضمن دسترسی بیشتر مردم به پزشک و ماما هزینه‏‌های ناشی از حضور مردم در مراکز بهداشتی درمانی کاهش یافته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به فعالیت مراکز مختلف بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات متنوع از سوی این مراکز در شهرستان دیر گفت : در روستاههای فاقد خانه بهداشت و دوردست نیز با تشکیل تیم سیاری و اعزام کادر بهداشت و درمان به آن مناطق خدمات بهداشتی و درمانی به اهالی آن مناطق ارائه می شود .
فخرایی با تاکید بر استمرار و افزایش بسته های خدمتی در سال جاری گفت : در سه ماهه ابتدای سال جاری 29 هزار و 653 بیمار مراجعه کننده به مراکز بهداشتی درمانی از خدمات برنامه پزشک خانواده بهره‌مند شدند.
وی با بیان اینکه از مجموعه افراد ویزیت شده توسط پزشک 48 درصد تحت پوشش برنامه پزشک خانواده و دارای دفترچه بیمه روستایی بوده‌اند، یادآور شد : کسانی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای می‌باشند ، می‌توانند با مراجعه به ادارات بیمه سلامت نسبت به اخذ دفترچه بیمه روستایی و ثبت نام در برنامه پزشک خانواده اقدام نمایند .
مطالبه مشابه
نظرات
علی در تاریخ 4/05/1393 - 14:34 :
اوه ه ه ه .مگه چقد جمعیتشه؟
تصویری