پرندگان نخیلو سرشماری شدند
پرندگان نخیلو سرشماری شدند
رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با پایان سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در پارک ملی دریایی دیر- نخیلو در استان بوشهر ۱۰۰ هزار پرنده شمارش شد.به گزارش «دیّر نیوز »؛ خسرو درویشی با بیان اینکه سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در سایت‌های چهارگانه پارک ملی دریایی دیر نخیلو انجام شد اظهار کرد: با پایان سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در پارک ملی دریایی دیر نخیلو 100 هزار پرنده سرشماری شدند.

تاریخ انتشار: 15 تیر 1393
کدخبر : 2908
موضوع : خبر
بازنشر
رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با پایان سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در پارک ملی دریایی دیر- نخیلو در استان بوشهر ۱۰۰ هزار پرنده شمارش شد.

به گزارش «دیّر نیوز »؛ خسرو درویشی با بیان اینکه سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در سایت‌های چهارگانه پارک ملی دریایی دیر نخیلو انجام شد اظهار کرد: با پایان سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در پارک ملی دریایی دیر نخیلو 100 هزار پرنده سرشماری شدند.

وی با بیان اینکه دراین سرشماری انواع پرندگان مهاجرآبزی و کنارآبزی سرشماری شدند تصریح کرد: در این سرشماری که یک‌ماه به طول انجامید انواع پرندگان از خانواده‌های باکلان، کاکایی، پلیکان، حواصیل، فلامینگو، اردک، درنا، سلیم، آبچلیک و پرستوهای دریایی سرشماری شدند.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت محیط زیست استان بوشهربا اشاره به اینکه این پرندگان نقشی مهم در جلب اکوتوریسم، در حوزه طبیعی و توسعه زیبایی شناختی دارد گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای بیش از 900 کیلومتر نوار ساحلی است، تنوع گیاهان آبزی، سواحل صخره‌ای و شنی، جزایر بکر وغیر مسکونی و وفور مواد غذایی زیستگاه مناسبی برای پرندگان آبزی و کنار آبچر است.

وی پارک‌های ملی دریایی نای بند و دیر- نخیلو، منطقه حفاظت شده مند، منطقه حفاظت شده حله، اثر طبیعی ملی خارکو و پناهگاه حیات وحش خارگ از جمله زیستگاه‌های پرندگان دانست و گفت: اکنون که عملیات تخم‌گذاری پرندگان به پایان رسیده، جوجه‌‌های این پرندگان از تخم‌ها در حال بیرون آوردن هستند که جلوه زیبایی از موهبت الهی را رقم می‌زند.

درویشی وسعت پارک ملی دریایی دیر نخیلو را 35 هکتار اعلام کرد و گفت: این پارک که شامل جزایر نخیلو، ام‌الگرم، خان و تهمادون است به بهشت پرندگان مشهور است چراکه در این جزایر متروکه پرندگان بدون هیچ گونه مزاحمتی به زاد و ولد و زیست می‌پردازند.
منبع: تسنیم
مطالبه مشابه
نظرات
تصویری