رییس شبکه بهداشت دیر خبر داد : اجرای بیش از 100 برنامه طی هفته سلامت در شهرستان دیر
رییس شبکه بهداشت دیر خبر داد : اجرای بیش از 100 برنامه طی هفته سلامت در شهرستان دیر
به گزارش دیّر نیوز رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در هفته سلامت بیش از 100 برنامه در راستای شعار این هفته اجرا خواهد شد .حسن فخرایی در اولین روز از هفته سلامت در جمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : سیستم ارایه خدمات بهداشتی درمانی کشور ما از ابتدا تا کنون خدمات ارزنده‌ای داشته است اما با توجه به زندگی امروزین ، نیاز به تغییرات سریع‌تر و بنیادی‌تری دارد و شعار امسال هفته سلامت در این مسیر طراحی شده است .
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1393
کدخبر : 2656
موضوع : خبر
بازنشر
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : در هفته سلامت بیش از 100 برنامه در راستای شعار این هفته اجرا خواهد شد .
حسن فخرایی در اولین روز از هفته سلامت در جمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : سیستم ارایه خدمات بهداشتی درمانی کشور ما از ابتدا تا کنون خدمات ارزنده‌ای داشته است اما با توجه به زندگی امروزین ، نیاز به تغییرات سریع‌تر و بنیادی‌تری دارد و شعار امسال هفته سلامت در این مسیر طراحی شده است .
وی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت گفت : هفته سلامت فرصت خوبی است تا بتوانیم به تبیین جایگاه این مهم در زندگی افراد و راه‌های تحقق توسعه پایدار بر مبنای سلامت بپردازیم.
وی با بیان اینکه برای تحقق شاخصه‌های سلامت پایدار در جامعه باید یک برنامه منسجم و کلان با همکاری دستگاه‌های مسئول تدوین و پیاده شود اظهار کرد : با بازنگری و نگاه مجددی به توانمندی‌ها، دستاوردها و انتظارات موجود می توان برای پاسخ‌گویی منطقی و شایسته به مردم، بازتوانی مضاعف در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم.
فخرایی رویکرد خود مراقبتی در نظام سلامت را به عنوان یک اصل مسلم در پیشگیری از بیماری‌ها دانست و تصریح کرد : با این رویکرد و توسعه آیتم های لازم خود مراقبتی و برنامه ریزی در این زمینه شاهد مردمی توانمند خواهیم بود که این مسئله در پیشگیری از بیماریها به خصوص بیماریهای غیر واگیر نقش بسزایی دارد .
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به برنامه های هفته سلامت در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد : برگزاری مراسم ویژه اولین روز هفته سلامت در مدارس ، برگزاری جشن بزرگ سلامت و تجلیل از فعالین و خیرین عرصه سلامت ، دیدار با امام جمعه ، دیدار با خانواده معظم شهدا ، حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای بلند شهیدان ، برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی ، برگزاری مسابقات ورزشی ، حضور مسولین در مراکز و خانه‌های بهداشت ، برپایی ایستگاه‌های سلامت با اولویت فشار خون و ... از فعالیت های این شبکه در هفته سلامت خواهد بود.
مطالبه مشابه
نظرات
تصویری