مصاحبه با ابراهیم مومنی  هنرمند پرتره
مصاحبه با ابراهیم مومنی هنرمند پرتره

مصاحبه اختصاصي سايت دير نيوز با استاد پرتره استان آقاي ابراهيم مومني به بهانه افتتاحيه نمايشگاه طراحي در گالري مجتمع فرهنگي هنري نفت ديّر :


دیرنیوز- روز جمعه گذشته شاهد افتتاحيه نمايشگاه انفرادي طراحي شما بوديم استقبال چطور بود؟

ابراهیم مومنی: در روز اول نمايشگاه شاهد گردهمايي خوبي از طرف هنرمندان هنرهاي تجسمي و شاعران محترم بوديم اتفاق جالبي حضور آقاي دارايي مسئول انجمن هنرهاي تجسمي و ديدار آقاي امرالله اسماعيلي در نمايشگاه طراحي ام بود . تقريباً تمامي هنرمندان نقاش و طراح حضور داشتند و از همه آنها تشكر مي كنم .

تاریخ انتشار: 5 مرداد 1388
کدخبر : 25
موضوع : گفتگو
بازنشر

مصاحبه اختصاصي سايت دير نيوز با استاد پرتره استان آقاي ابراهيم مومني به بهانه افتتاحيه نمايشگاه طراحي در گالري مجتمع فرهنگي هنري نفت ديّر :


دیر نیوز- روز جمعه گذشته افتتاحيه نمايشگاه انفرادي طراحي شما بوديم استقبال چطور بود؟

: در روز اول نمايشگاه شاهد گردهمايي خوبي از طرف هنرمندان هنرهاي تجسمي و شاعران محترم بوديم اتفاق جالبي حضور آقاي دارايي مسئول انجمن هنرهاي تجسمي و ديدار آقاي امرالله اسماعيلي در نمايشگاه طراحي ام بود . تقريباً تمامي هنرمندان نقاش و طراح حضور داشتند و از همه آنها تشكر مي كنم .

 

دیرنیوز- آقاي مومني لصفاً براي بازديدكنندگان سايت ديّر نيوز از سابقه هنري خودتان بگوئيد:

: تقريباً ده سال است كه به طور مداوم كار مي كنم و از دوم دبيرستان شروع كردم به طراحي زير نظر آقاي سلمان ابراهيمي و بعد از آن براي تكميل دوره ي آموزشي سفري به تهران داشتم و در آنجا به مدت دو سال اول با استاد رحيمي، چندين ماه و پس از آن به طور حرفه اي در كنار بزرگ ترين استاد چهره ايران از شاگردان مكتب كمال الملك جناب استاد امير هوشنگ صادق پور كار كردم .

دیرنیوز- در اين نمايشگاه چه موضوعاتي را انتخاب و كار كرده ايد:
در اين نمايشگاه 30 اثر به نمايش در آمده اند و از كارهاي جديدم مي باشند تعدادي پرتره از دوستانم ، طراحي از انسان و طبيعت كار كرده ام .

دیرنیوز- از اولين تجربيات خود در زمينه طراحي و نقاشي يا خاطراتي كه داريد بفرمائيد:
روز اول كه پيش آقاي سلمان ابراهيمي رفتم دو تا از دفترچه هاي طراحي هايش را به من داد و با ديدن اين طراحي ها كه سالها منتظرش بودم . شب اول تا صبح خواب نرفتم و لدت ديدن اين طراحي ها تا چند روز سراسر هوش كرده بود و اولين پرتره اي كه استاد صادق پور با رنگ و روغن جلوي من كار كرد تا چند شب را از من گرفت و ديگر هيچ لذتي به پاي آن لحظه ها نمي شود و هنوز هم با تمام وجودم آن لحضات را به ياد مي آورم.

 

alt

دیرنیوز- رابطه صميمي با ديگر هنرمندان داريد يا نه و چه هنرهايي را بيشتر مي پسنديد:

همه شان را دوست دارم و با آنها رابطه خوبي دارم چه آنهايي كه در ديّر هستند ، برادران ناطقي ، حسين ريشهري، حسين عمراني ، مرتضي خسروي، و محسن خيرانديش و چه آنهايي كه دورترند مهدي حامدي ، امرالله اسماعيلي به عكاسي و موسيقي سنتي علاقه دارم و گوش مي دهم .

دیرنیوز- براي نمايشگاه بعدي برنامه اي داريد :

اگر خدا بخواهد قصد برپايي نمايشگاهي با موضوع كودك و پرداختن به پاكي و معصوميت كودكانه شان را دارم و مي خواهم در ابعاد بزرگ و با تكنيك رنگ و روغن كار كنم .

دیرنیوز- وضعيت هنر شهرستان را چطور مي بينيد:

بدليل اوضاع اقتصادي و نبود بودجه هنري مستقل براي هنرمندان و علي رغم داشتن استعداد زياد در شهرستان زياد راضي نيستم و انتظار دارم از طرف مسئولين و سازمانهاي زيربط حمايت بيشتري صورت گيرد.

دیرنیوز- و كلام آخر :

تشكر و قدرداني مي كنم از زحمات دوستان عزيز و مشوق اصلي ام آقاي سلمان ابراهيمي و تنها و بي ادعا ترين و دلسوز ترين استادم آقاي صادق پور . جايگاه او چون چراغي در دل شب و ظلمت راهنماي من بوده و هست ، خداوند رحمتش كند و روحش قرين رحمت حق تعالي و اميدوارم جايگاهش بهشت برين باشد از خانواده ام كه هميشه حامي ام بوده اند نيز سپاسگذاري مي كنم .

عکس

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری