برگزاری هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر  در پایتخت ایران اسلامی
برگزاری هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر در پایتخت ایران اسلامی
هفته فرهنگ وهنرشهرستان دیّراز5الی11 بهمن ماه درتهران برگزارخواهدشد./نمایشگاه عکس،نقاشی،خوشنویسی،معرق کاری،نقاشی برروی جوپ،آلومینیوم ،آیینه و شیشه،نمایشنامه خوانی و اجرای تئاتر،رونمایی از کتاب ،عصر شعر و شروه،خاطره گویی رزمندگان دیّری و کنسرت موسیقی محلی و... از مهمترین برنامه های این هفته در تهران می باشد.
تاریخ انتشار: 28 دی 1392
کدخبر : 2441
موضوع : اسلاید خبری
بازنشر
هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر با هدف معرفی پتانسیل ها و توانمندیهای فرهنگی و هنری شهرستان دیّر با همکاری فرهنگسرای ابن سینای شهرک غرب تهران،شهرداری منطقه 2 تهران و فرهنگیان و هنرمندان شهرستان دیّر برگزار خواهد شد.
مراسم افتتاحیه رسمی این هفته روز دوشنه 7 بهمن با حضور مسئولین و مقامات استانی وشهرستان دیّر و مسئولین شهرداری تهران و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با برگزاری جشنواره طبخ غذاهای محلی شهرستان دیّر از ساعت بعداز ظهر آغاز خواهد شد.
اجرای مراسم عصر شعر و شروه(گرامیداشت شاعر انقلابی شهرستان دیّرمرحوم خلیل عمرانی) و رونمایی از کتاب شعر مرحوم میرزا عباس دیّری با نام (( که راهی دورتر در پیش دارم )) از دیگر برنامه های آیین افتتاحیه خواهد بود.
رونمایی از کتابعبدالحسین بحرینی نژاد ((احمد و سمنبر،لاله های سرخ بندر)) کتابی که شامل زندگی نامه ، خاطرات و... دو شهید انقلاب شهرستان دیّر تدوین شده نیز از برنامه های روز افتتاحیه خواهد بود.
src=http://www.dayyernews.com/uploads/hafteeeeee1.jpg
اجرای کنسرت موسیقی بومی و پاپ نجیرم توسط هنرمندان موسیقی شهرستان دیّر از برنامه های دومین روز هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر خواهد بود.هنرمندان دیّری در این روز با اجرای ترانه های محلی توسط طاها عمرانی خواننده ی توانای شهرستان دیّر و هنرنمایی هنرمندان دیّری میزبان پایتخت نشینان خواهند بود.
اجرای نمایشنامه خوانی و اجرای تئاتر توسط هنرمندان نمایش شهرستان دیّر نیز از برنامه های سومین روز هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر خواهد بود. هنرمندان نمایش شهرستان دیّر تا کنون در جشنواره های مختلف ملی و استانی جوایز متعددی کسب کرده اند و تئاتر این شهرستان در استان و کشور از جایگاه والایی برخوردار است.
پیش از مراسم افتتاحیه رسمی در روزهای شنبه و یکشنبه 5 و 6 نمایشگاه عکس شامل آثار حسین فخرایی و پرهام هوشمند با موضوع شهرستان دیّر و جاذبه های آن ، نمایشگاه نقاشی شامل آثار نقاشی دو هنرمند توانای نقاشی شهرستان دیّر (ابراهیم مومنی و عارف امیری )، نمایشگاه خوشنویسی شامل آثار محمد خیراندیش و محمد اندرز،نمایشگاه نقاشی بر روی چوپ،آلومینیوم و شیشه کار هنرمند دیّری،مصطفی بردستانی، نمایشگاه عکس و آثار کوچکترین مدرسه دنیا از دریچه دوربین عکاسان کشور و نمایشگاه آثار و صنایع دستی (محصولات دریایی ،کشاورزی و...) در فرهنگسرای ابن سینای شهرک غرب تهران برپا خواهد بود و آماده میزبانی از مخاطبان می باشد.
مجری مراسم آغازین هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر،شاهین بهرام نژاد مجری توانای سیمای استان بوشهر خواهد بود.
برپایی نشست بوشهری های مقیم تهران و گردهمایی خانواده های دیّری مقیم تهران ، سخنرانی برزرگان استان و شهرستان و برپایی سفره غذاهای محلی از برنامه های جانبی این هفته فرهنگ و هنر شهرستان دیّر خواهد بود.
روز جمعه 11 بهمن هفته فرهنگ و هنر شهرستان با کنسرت موسیقی سنتی و بومی و برپایی آیین پایانی به کار خود خاتمه خواهد داد. در این آیین از هنرمندان دیّری شرکت کننده در این مراسم تجلیل بعمل خواهد آمد.

src=http://www.dayyernews.com/uploads/hafteeeeee2.png

src=http://farhangsara.net/pic/ebne%20sina_1.jpg

مطالبه مشابه
نظرات
سید مرتضی کراماتی در تاریخ 1/11/1392 - 11:53 :
درخشش شاعران شهرستان دیر در نخستین جششنواره ادبی پترو شعر شاعران عضو انجمن شعر و ادب شهرستان دیر توانستند در دو بخش موضوعی نخستین جشنواره ادبی پترو شعر عناوین نخست را از آن خود نمایند . سید مرتضی کراماتی رئیس انجمن شعر و ادب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر با اعلام این مطلب گفت : حیدر منصوری و هاجر احمدی از اعضای این انجمن در این جشنواره که بیش از 120 نفر از شاعران کشوری شرکت نمودند توانستند در بخش آزاد و ویژه این جشنواره مقامهای نخست را بدست آورند و جوایز خود را که شامل هشت میلیون ریال کارت هدیه تندیس و لوح تقدیر این جشنواره را را دریافت نمایند . وی گفت : مراسم اختتامیه شب گذشته در مجتمع فرهنگی شهرک پردیس جم و با حضور جمعی از مسئولین منطقه و شاعران و خانواده های آنان برگزار گردید که دبیری آن بر عهده ی حسن فرهادی از شاعران جوان و سختکوش گناوه ای و هم استانی که شاغل در پتروشیمی می باشد و داوری این جشنواره هم بر عهده ی شاعران علی هوشمند و حسین جلال پور از دیگران شاعران مطرح هم استانی بود که به همت کمیته روابط عمومی های شرکتهای پتروشیمی منطقه پارس و در دو بخش کارکنان و خانواده های شاغل در شرکتهای پتروشیمی سراسر کشور و همچنین شهرستانهای مجاور پارس جنوبی برگزار گردید .
حسینی در تاریخ 30/10/1392 - 17:23 :
کاش توجهی هم به شهرهاوروستاهای تابع شهرستان می کردندوازهنرمندا
ن وهنرهای آنهابهره ببرند
تصویری