آیت الله حسینی بوشهری: راه نظام و حوزه جدا نیست
آیت الله حسینی بوشهری: راه نظام و حوزه جدا نیست
آیتالله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت اظهار کرد: طلاب باید پیگیری جدی نسبت به درس و بحث داشته باشند، زیرا عمر سرمایهای است که وقتی برود، قابل بازگشت نیست که انسان باید از آن به بهترین نحو استفاده کند./وی با اشاره به دیدار اخیر شورای عالی حوزه با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: پس از این دیدار کمیته آموزشی در شورای گسترش فعال شد تا مطالبات رهبری پیگیری شود.
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1391
کدخبر : 1648
موضوع : خبر
بازنشر

آیتالله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت اظهار کرد: طلاب باید پیگیری جدی نسبت به درس و بحث داشته باشند، زیرا عمر سرمایهای است که وقتی برود، قابل بازگشت نیست که انسان باید از آن به بهترین نحو استفاده کند.

وی با اشاره به دیدار اخیر شورای عالی حوزه با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: پس از این دیدار کمیته آموزشی در شورای گسترش فعال شد تا مطالبات رهبری پیگیری شود.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با تاکید بر اینکه باید به نیازهای جامعه توجه داشت، اظهار کرد: حوزه نمیتواند حساب خود را از نظام جدا کند.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با انتقاد از کسانی که میگویند حوزه و نظام هرکدام راه خود را بروند، تصریح کرد: حوزه باید راه را بازکرده و نقش نظارتی داشته باشد و به نظام پیشنهاد بدهد.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه رابطه حوزه و نظام قهر و بیتفاوتی نیست، خاطرنشان کرد: حوزه باید رابطه حمایت همراه با نقد عالمانه را با نظام داشته باشد.

وی اضافه کرد: مسائل باید در زمان خود مطرح شود تا مردم احساس نکنند حوزه دچار حالت وادادگی شده است البته نقدها هم باید پخته باشد.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با تاکید بر اینکه وحدت و یکپارچگی باید اصل مهم در حوزه باشد، خاطرنشان کرد: حوزه نباید دچار اختلاف باشد و باید بر اساس یک هدف حرکت کند.

حسینی بوشهری این تفکر که هرکس راه خود را برود را تفکری اشتباه خواند و تصریح کرد: حوزه و طلاب باید به رهنمودهای رهبری و مراجع عظام تقلید گوش دهند.

وی ضمن تاکید بر فریضه اخلاق اظهار کرد: طلاب باید خوب بیاموزند و به ذهن بسپارند و به آن عمل کنند و در فضای گسترده معارف اهل بیت(ع) را نشر دهند.

مدیر حوزههای علمیه سراسر کشور با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت تصریح کرد: بزرگترین رسالت حوزهها این است که پیام نورانی اهل بیت(ع) را در فضای عالم منتشر کنند تا نیازهای نظام، حوزه، جامعه و جهان اسلام را پاسخ دهند.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری