به دلیل نقض حقوق بشر،ایرانیان دربندقطری ها اعتصاب غذا کردند
به دلیل نقض حقوق بشر،ایرانیان دربندقطری ها اعتصاب غذا کردند

اختصاصی دیر نیوز / منابع آگاه از اعتصاب غذای ایرانیان در بند زندان مرکزی قطر به دلیل نقض قوانین و حقوق بشر از سوی مسولان این زندان خبر می دهند.ایرانیان در بندقطر، از امروز (دوشنبه 28آذرماه)دست به اعتصاب غذا زدند.عدم پایبندی مقامات قطری به اجرای مفاد((موافقتنامه انتقال محکومین به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر)) از مهمترین دلایل اعلام شده از سوی زندانیان ایرانی در بند قطر برای اعتصاب غذا است.

تاریخ انتشار: 28 آذر 1390
کدخبر : 1226
موضوع : اسلاید خبری
بازنشر

امروز و به دليل نقض قوانين حقوق بشرايرانيان دربند زندان مركزي قطر اعتصاب غذا كردند

منابع آگاه از اعتصاب غذاي ايرانيان در بند زندان مركزي قطر به دليل نقض قوانين و حقوق بشر از سوي مسوولان اين زندان خبر مي دهند؛ ايرانيان دربند قطر، از صبح امروز (دوشنبه 28 آذر) دست به اعتصاب غذا زدند.

عدم پايبندي مقامات قطري به اجراي مفاد « موافقتنامه انتقال محكومين به حبس بين دولت جمهوري اسلامي ايرانو دولت قطر» از مهمترين دلايل اعلام شده از سوي زندانيان ايراني در بندر قطر براي اعتصاب غذا است.

گزارش هاي دريافتي از زندان مركزي قطر حاكي است؛ قوانين قضايي دستگاه حكومت قطر مدتهاست تغيير كرده و تعداد زيادي از زندانيان تبعه ديگر كشورهاي حوزه خليج فارس شامل تبعه عمان، عربستان، امارات متحده عربي و بحرين به دليل آنچه «حقوق معوض» ناميده مي شود آزاد شده و يا تاريخ آزادي آنان اعلام شده است؛ اتفاقي كه در خصوص زندانيان ايراني هنوز رخ نداده است و آنان همچنان در برزخ بلاتكليفي بسر مي برند.

تاکنون دو قانون موافقتنامه استرداد مجرمين و انتقال محكومان بين ايران و قطر به تصویب نهایی رسیده و از سوی رئیس جمهور برای ابلاغ و اجرا ارایه شده كه متأسفانه مورد بي اعتنايي دولت قطر قرار گرفته است.

در يكي از اين توافقنامه ها كه به امضاي دكتر غلامحسين الهام وزير پيشين دادگستري جمهوري اسلامي ايران و دكتر علي بن فطيس المري دادستان كل حكومت قطر در تاريخ 21/1/1387 رسيده است توافق شده كه آن دسته از زندانيان دو كشور كه بيش از شش ماه از مجازات آنها باقي مانده است براي ادامه حبس و مجازات به كشور متبوع خود معرفي و انتقال داده شوند.

برخی ايرانيان دربند در زندان مركزي قطر بين چهار تا 18 سال است كه دوره حبس خود را طي مي كنند و همچنان در بلا تكليفي بسر مي برند.

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری