كاهش 50درصدي بيماري ديابت در شهرستان دير
كاهش 50درصدي بيماري ديابت در شهرستان دير
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: روند شیوع بیماری های غیر واگیر به ویژه دیابت و فشار خون در این شهرستان کاهش یافته است.حسن فخرايي افزود:همچنین تعداد موارد مبتلایان به بیماری های انگلی و روده ای در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است.
تاریخ انتشار: 13 آذر 1390
کدخبر : 1196
موضوع : خبر
بازنشر
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: روند شیوع بیماری های غیر واگیر به ویژه دیابت و فشار خون در این شهرستان کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن فخرایی بعد از ظهر پنجشنبه در سومین نشست شورای سلامت شهرستان دیر افزود: همچنین تعداد موارد مبتلایان به بیماری های انگلی و روده ای در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است.

وی اظهارداشت: یکی از مقوله های مهم در نظام سلامت موضوع عدالت در سلامت است که شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با استخراج 52 شاخص تعیین کننده به آن پرداخته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه دیر اولین شهرستان در سطح استان است که به این مقوله می پردازد، به فواید اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: کاهش شکاف وضعیت سلامت طبقات مختلف جامعه، دستیابی به کلیه جوانب سلامتی طبق قانون اساسی، کاهش موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری ها در دهک های پائین جامعه از جمله فواید اجرای این طرح است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری سازمانها و ادارات در اجرای این طرح گفت: در بهترین حالت وزارت بهداشت تنها قادر است 25 درصد بر روی سلامت جامعه تأثیرگذار باشد و 75 درصد مابقی بر عهده دیگر دستگاهها است که شاخص های تعیین کننده سلامت در عدالت مربوط به هر دستگاه استخراج و ارسال شده است.

فرماندار شهرستان دیر نیز در این نشست با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت شاخص های سلامت شهرستان دیر گفت: مهمترین مقوله و راهکار برای افزایش سطح سلامت جامعه تاکید بر آموزش سلامت است به گونه ای که آموزش سلامت باید وارد خانواده ها شود.

علی بحرانی افزود: ادارات و نهادها باید از ظرفیت های خود برای ارتقای سطح سلامت جامعه استفاده کنند و در اجرای طرح عدالت در سلامت با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنن

مطالبه مشابه
نظرات
تصویری